کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 02 مهر 1400

چهارمین جلسه شورای راهبردی بسیج حقوقدانان در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

چهارمین جلسه شورای راهبردی بسیج حقوقدانان در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

چهارمين جلسه شوراي راهبردي بسيج حقوقدانان صبح امروز در كانون سردفتران و دفترياران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، رييس كانون سردفتران و دفترياران در اين جلسه با بيان اينكه در حال حاضر 7 هزار و سيصد دفتر اسناد رسمي در كشور وجود دارد و بالغ بر 30 هزار دفترچه بيمه براي شاغلان، بازنشستگان و مستمري بگيران صنف صادر شده است، گفت: جايگاه دفاتر اسناد رسمي طبق اصل 44 قانون اساسي مورد تاكيد مقام معظم رهبري و قانون بوده و اين نقش ناديده گرفتني نيست.

 

محمدرضا دشتي اردكاني نخبگان بسيجي را بسيجياني دانست كه در طول سال هاي دفاع مقدس با جان خود از اين آب و خاك جانانه دفاع كرده اند و ادامه داد: امروز حضور ما در اين جايگاه با فهم و بصيرت آن بسيجيان نخبه و به بركت خون شهداست.

 

وي با اشاره به اينكه اگر كارهاي مردم به دست مردم انجام شود، مشكلات حل خواهند شد، گفت: در آن صورت است كه مملكت آسيبي نمي بيند. در كشور در زمينه خدمات ارايه شده به مردم تنها حدود 20 درصد از امور در اختيار بخش خصوصي است و دراين ميان دفاتر اسناد رسمي به عنوان بخش خصوصي، ‌كمترين آمار تخلفات را دارند.

 

دشتي اردكاني سردفتران را امين و مشاوراني براي آحاد جامعه دانست و خاطرنشان كرد: علاوه بر تنظيم و ثبت اسناد در دفاتر اسناد رسمي، سردفتران به عنوان مشاوراني مورد اعتماد مردم هر روزه در زمينه هاي مختلف مشاوره مي دهند و اين جزئي از كار سردفتران اسناد رسمي است. سال گذشته در حدود 17 ميليون سند رسمي دردفاتر اسناد رسمي سراسر كشور تنظيم و ثبت شده است كه با تنظيم هر سند ما اعتقاد داريم يك پرونده در محاكم قضايي بسته مي‌شود.

 

در اين جلسه بهراميان، رييس سازمان بسيج حقوقدانان كشور در رابطه با برنامه هاي هفته بسيج در آذرماه توضيحاتي را بيان كرد و اظهار داشت: سردفتران اسناد رسمي مي توانند در قرارگاه رفع موانع حقوقي و اجرايي رونق توليد و اشتغال كه در شرف تاسيس است ياري رسان باشند.

 

وي همچنين مشاركت سردفتران را در افتتاح كنگره شهدا خواستارشد و ادامه داد: كانون سردفتران بايد بيش از گذشته در زمينه گرايش مردم به سوي تنظيم اسناد رسمي و عدم اقبال به سمت اسناد عادي گام بردارد و سازمان بسيج حقوقدانان كشور هم در اين زمينه هر كمكي بتواند انجام خواهد داد.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
98/08/26