کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 02 مهر 1400

همایش شش دی استانها/ مراسم نکوداشت سند رسمی در استان گیلان

همایش شش دی استانها/ مراسم نکوداشت سند رسمی در استان گیلان

مراسم نکوداشت سندرسمی و روز دفاتر اسناد رسمي در روز ششم دی ماه در رشت و با حضور جمع کثیری از سردفتران و دفتریاران استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از سايت كانون گيلان، در این مراسم اقدامی، رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان گیلان درخصوص نقش، اهمیت و اعتبار سند رسمی در جامعه و اقتصاد کشور و همچنین درخواست تسریع نسبت به اعلام تعرفه جدید حق التحریر پس از چهار سال و اندی به ایراد سخن پرداخت.

 

وي در ادامه گزارش مختصری از فعالیت دوره اول هیات مدیره ارائه كرد.

 

در ادامه اين مراسم دکتر جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پیرامون نقش سردفتر و سند رسمی پرداخت و آمادگی نمایندگان مجلس در اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با حرفه سردفتری در مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

 

دکتر رستمی از اساتید گروه حقوق دانشگاه گیلان هم درخصوص به اعتبار سند رسمی و بی اعتباری سندعادی و آثار و عوارض آن برای شهروندان سخناني را بيان كرد.

 

همچنين دکتر احمد رمضانپور از اعضای فعال شورای شهر رشت در خصوص اهمیّت و جایگاه دفاتر اسنادرسمی و اینکه سران دفاتر اسنادرسمی در تکریم ارباب رجوع نقش فعالی را در جامعه ایفاء می‌کنند سخنرانی كرد.

 

تاریخ ارسال خبر: 
98/10/09