کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه: ارزش کار سران دفاتر، هم تراز ارزش کار قضات است

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه: ارزش کار سران دفاتر، هم تراز ارزش کار قضات است

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت : ارزش کار سران دفاتر، هم سنگ و هم تراز ارزش کار قضات است.

 


به گزارش روابط عمومي كانون به نقل از روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران كرمانشاه، اعضاء هیات مدیره کانون کرمانشاه با رئیس کل دادگستری استان ديدار كردند.


در اين ديدار سید مجید حبیبی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمانشاه درخصوص نص صریح ماده ۲۹ قانون راهنمایی و رانندگی و بخشنامه صادره ریاست وقت قوه قضاییه و لزوم تنظيم و ثبت اسناد خودرو در دفاتر اسناد رسمی و عدم استناد به برگ سبز به عنوان سند مالکیت خودرو اشاره کرد و از ریاست دادگستری استان خواستار رسیدگی به این موضوع در آراء و قرارهای صادره شد.

 

در ادامه دکتر توسلی زاده، ضمن استماع سخنان تمامی اعضاء و قول مساعد جهت پیگیری آنان،گفت: ارزش کار سران دفاتر اسناد رسمي کمتر از ارزش کار قضات نیست.

وي در ادامه با بیان اینکه کار سردفتران بسیار ارزشمند و دارای احترام است، به مبحث حوزه مالکیت که از مهم ترین مباحث در نظام های فکری دنیا و دین مبین اسلام است اشاره كرد و افزود:‌ کار سران دفاتر و قضات، تثبیت مالکیت های اشخاص است که این امر موجب ایجاد آرامش ، استقلال فکری و حفظ امنیت و بهداشت روانی در جامعه می شود.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان ضمن قول مساعد جهت پیگیری مطالبات قانونی مجموعه دفاتر اسناد رسمی و کانون استان از آنان خواست تا کار و جایگاه ارزشمند خود را هر چه بیشتر به جامعه بشناسانند.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
1399/03/09