کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 13 اسفند 1399

عظیمیان:سردفتران به نام خود در سامانه ثنا ثبت نام کنند/به زودی درخصوص شرکت‌های ارایه کننده دستگاه PADامضای الکترونیک اطلاع رسانی خواهد شد

عظیمیان:سردفتران به نام خود در سامانه ثنا ثبت نام کنند/به زودی درخصوص شرکت‌های ارایه کننده دستگاه PADامضای الکترونیک اطلاع رسانی خواهد شد

محمد عظيميان گفت:سردفتران به نام خود در سامانه ثنا ثبت نام كنند/به زودي درخصوص شركت‌هاي ارايه كننده دستگاه PAD امضاي الكترونيك اطلاع رساني خواهد شد.


 

 

به گزارش روابط عمومي، نايب رييس كانون سردفتران و دفترياران در خصوص تکلیف اخیری که سازمان ثبت در حوزه سردفتری در رابطه با واسپاری و صدور اجراییه ها در دفاتر اسناد رسمی مطرح كرده است، گفت: لازمه صدور اجرائیه از طرف دفاتر ثبت نام اشخاص در سامانه ثنا است. برای ثبت نام در این سامانه لازم است که سردفتر اسناد رسمی به نام خود در سامانه ثنا ثبت نام کند. این ثبت‌نام ارتباطی به دفترخانه ندارد و تحت عنوان حقوقی دفترخانه امکان ثبت ثنا فراهم نیست.

 

وي به مكاتبه سال گذشته كانون با مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه اشاره كرد و افزود: از مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه درخواست كرديم كه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شکایت اشخاص علیه دفترخانه را ثبت نکنند و تنها شكايت عليه شخص از جمله سردفتر مهيا باشد كه اين مركز با پذيرش اين مورد، طی بخشنامه ای به تمام دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ابلاغ کرد که دیگر شکایات علیه دفاتر اسناد رسمی را نپذیرند و شکایت علیه شخص مطرح باشد.

 

نايب رييس كانون سردفتران و دفترياران با تاكيد بر اجرايي شدن صدور اجراييه از طريق دفاتر اسناد رسمي به صورت الكترونيكي از دهم مرداد ماه گفت: پس از برقراری دو سامانه ثبت آنی و اطلاعات و دسترسی که مرکز فناوری اطلاعات قوه قضائیه به دفاتر اسناد رسمی خواهد داد، امکان ثبت ثنا برای مراجعین هم مهیا خواهد شد.

 

وي با بيان اينكه تا دهم مرداد ماه امكان ثبت نام در سامانه ثنا براي سردفتران وجود دارد،‌افزود: موضوع واسپاری و صدور اجراییه توسط دفاتر اسناد رسمی از دهم مرداد اجرا خواهد شد.

 

عظيميان درخصوص دستگاهPAD  امضاي الكترونيك گفت: پیگیری خريد این دستگاه و هماهنگي با شركت هاي مربوطه برعهده مسئول فناوري اطلاعات كانون قرار گرفته است. همکاران سردفتر می توانند از شرکت‌هایی که دستگاه‌های آنها با سامانه ثبت آنی مرتبط می‌شود استفاده کنند و حتی الامکان دستگاه را خریداری کنند. علي ايحال اين موضوع از طرف کانون در حال پیگیری است و طي یکی دو روز آینده در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
99/05/05