کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 10 اسفند 1399

برای اصلاح واریز مالیات نقل و انتقال خودرو، به اداره کل امور مالیاتی مراجعه شود

برای اصلاح واریز مالیات نقل و انتقال خودرو، به اداره کل امور مالیاتی مراجعه شود
برای اصلاح واریز مالیات نقل و انتقال خودرو، به اداره کل امور مالیاتی مراجعه و قبض با شناسه ۳۰ رقمی دریافت کنید.
به گزارش روابط عمومی، از آن جا که در برخی موارد غفلتی از سوی تعدادی از دفاتر اسناد رسمی در پرداخت به هنگام مالیات نقل و انتقال خودرو رخ می دهد و تلاش سردفتران برای واریزی اصلاحی وجوه و اثبات حسن نیت به جهت اشتباه رخ داده با مشکل روبرو می شود، علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در نامه ای به مجتبی احمدی، مدیر دفتر حسابداری، وصول و استرداد مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اندک غفلت در برخی از دفاتر اسناد رسمی که موجب عدم انطباق با جداول تنظیمی برخی دفاتر می شود، خواستار ارایه راهکار شد.
در نامه رییس کانون با اشاره به حسن نیت سردفتران در مرتفع کردن مشکل و پرداخت مبلغ باقی مانده، به عدم همکاری تعدادی از ادارات مالیاتی اشاره و درخواست شده است نسخه‌ای از لیست حسابهای تخصیصی به استان‌های کشور در ارتباط با نقل و انتقال خودرو در اختیار کانون قرار گیرد.
در پاسخ نامه کانون سردفتران و دفتریاران آمده است: لیست شماره حسابهای سازمان امور مالیاتی جهت تسهیم و واریز وجوه مالیات به حسابهای بانک مرکزی اعلام شده است. همچنین در این نامه تاکید شده جهت واریز دوباره مالیات باید به اداره کل امور مالیاتی مربوطه مراجعه و قبض با شناسه ۳۰ رقمی دریافت شود.
تاریخ ارسال خبر: 
99/11/26