کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 26 ارديبهشت 1400

ثبت همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم حقوقی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام

ثبت همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم حقوقی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام

همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم حقوقی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام ثبت شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني کانون سردفتران و دفتریاران، "نخستین همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم حقوقی"، با انجام مراحل ارزیابی و بررسی های انجام شده پایگاه علوم استنادی جهان اسلام، سرانجام روز گذشته در پایگاه مذکور نمایه و به ثبت رسید.

 

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر است. ایران با تولید این پایگاه ( ISC )، بعد از ایالات متحده که ۶۰ سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند، سومین نظام استنادی جهان را بنیانگذاری کرده‌است و هم اکنون، این تحلیل علمی توسط موسسه اطلاعات علمی (ISI) صورت می‌پذیرد. در حقیقت، ISC می‌کوشد تا چنین تحلیلی را انجام دهد و هم اکنون با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از انتشارات فارسی، به خصوص مجلات علمی، در تحلیل محتوایی، ارزیابی مجلات و رتبه بندی مؤسسات علمی، همایشها و کنفرانسهای علمی، نویسندگان و مجلات در سطح ملی موفقیت‌هایی کسب کرده ‌است.

 

 از آنجا که معیارهای علم سنجی بر اساس قوانین علمی پایه گذاری شده‌اند، آن دسته از فرآورده‌های علمی که توسط ISC تولید می‌شوند برابر با فرآورده‌های تولید شده توسط  ISI هستند.

 

قابل ذکر است که ثبت یک همایش علمی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام، از دیدگاه پژوهشگران؛ دانشگاهیان و محققان از جهت درجه ی ارزیابی علمی آن همایش حائز اهمیت خاصی است.

 

ارزش گذاری کمی، کیفی و رتبه بندی مجلات و سایر تولیدات علمی و ثبت در فهرست ISC پس از طی مراحل علمی ارزیابی با تأکید بر شاخص‌های اسلامی، نمایه سازی به منظور دسترس پذیر ساختن انتشارات علمی دانشمندان و پژوهشگران جهان اسلام است.

 

تعیین اثر بخشی آثار علمی در رشته‌های موضوعی مختلف، معرفی پرتالیف ‌ترین و پراستناد ترین مولفان و مقامات علمی در جهان اسلام از جمله ماموریتهای این پایگاه است.

 

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مدیریت آن، وضعیت علمی دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری، حوزه‌های علمیه، نشریات، دانشمندان و نویسندگان مقالات در نشریات علمی ایران و سایر کشورهای اسلامی را براساس تحلیل استنادی ارزیابی می‌کند.

 

مزایای ارسال چکیده مقالات و ارتباط با همایش از طریق وب سایت ثبت شده در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام (ISC)


سامانه گردهمایی ها و همایش های ایران، بستری یکپارچه برای برپایی دبیرخانه آنلاین کنفرانس ها و همایش های ایران است و برای هر کنفرانس که در این پایگاه به ثبت می رسد، وب سایتی مستقل در این سامانه تخصیص داده می شود تا تمام مراحل اطلاع رسانی و معرفی، ارسال مقاله، ثبت نام شرکت کنندگان، داوری مقاله و اعلام نتایج داوری بصورت کاملا آنلاین و الکترونیکی انجام شود.

 

ارسال چکیده مقالات، دریافت اطلاعات و آخرین اخبار همایش، ارسال اصل مقالات و ارتباط با دبیرخانه همایش از هم کنون در آدرس الکترونیکی این همایش در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام به آدرس وبسایت تخصصی همایش در این پایگاه قابل دسترسی است.

 

انتهاي پيام