کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400

هفتمین همایش سراسری فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی

هفتمین همایش سراسری فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی

هفتمین همایش سراسری فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد.

 

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران،‌اين نشست پنجشنبه و جمعه گذشته با حضور انجم شعاع؛ معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، حجة الاسلام والمسلمین صالحی منش؛ استاندار قم، گایینی؛ مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قم، مهندس صدرنوری؛ مشاور و رئیس حوزه معاونت و برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور،‌ دشتي اردكاني؛ رييس كانون سردفتران و دفترياران و برخي از اعضاي هيات مديره كانون سردفتران و تعدادي از سردفتران و دفترياران نويسنده وبلاگ و وبسايت در حوزه دفاتر اسنادرسمي در شهر مقدس قم برگزار شد.

 

در اين ديدار انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با تسليت شهات حضرت امام محمدباقر (ع)، وبلاگ نویسی و فناوری در حوزه سردفتری را يكي از نیازهای جدی امروز دانست و گفت: ما نیازمند فناوری و حضور در فضای مجازی هستیم. انجام وظيفه و ارايه خدمات به مردم تنهاي در فضاي سنتي امكان پذير نيست. وقتی با افزایش جمعیت و به تبع آن با افزایش مطالبات مواجه هستیم دیگر روش های سنتی پاسخگو نيست.

 

 وي با بيان اينكه از زمان حضور رياست فعلي سازمان ثبت تاكنون تغييرات بسياري در سيستم ثبت ايجاد شده، با تاكيد بر اينكه قطعا هنوز نواقصي وجود دارد افزود: حجم كار بسيار است و واقعا پيشرفت ها در حوزه ثبت قابل توجه بوده است.

 

انجم شعاع با ابراز تاسف از اينكه طي سالهاي گذشته نگاه به سازمان ثبت، دفاتر اسناد رسمی، سردفتران، دفتریاران و کارکنان ثبت چندان مثبت نبوده است اظهار داشت: حضور در فضاي مجازي كه امروزه مورد استفاده محققین، پژوهشگران و دانشجویان است در تغییر نگاه به سازمان ثبت و به طور کلی به کلمۀ ثبت در همۀ ابعاد‌ آن موثر بوده است.

 

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با اشاره به اينكه امروز هجمه های زیادی علیه ثبت و دفاتر اسنادرسمي وجود دارد و گاهي با يك اظهار نظر حقوقی لطمه وارد مي شود، گفت: همه شاهد بوديم كه در ارتباط با بحث تنظیم اسناد خودرو چه هجمه هایی علیه سازمان و دفاتر اسناد رسمی وجود دارد. علی رغم صراحت قانون که هر حقوق خواننده ای به راحـتی متوجه می شود می بینیم که چگونه علیه ما کار می کنند. حتی یک نمایندۀ مجلس که باید بیشتر از همه دغدغۀ قانون را داشته باشد حکم صریح قانون را چگونه تحریف می کند و چگونه از جایی که باید صحبت قانونی شود و بر اجرای قانون اصرار شود استـفادۀ تبلیغاتی می شود و سنگ مردم را به سینه می زنند. این آسیب ها وجوه مختلف دارد اما یک وجه آن به ما مربوط است؛ قانونی که وظیفۀ ماست، باید توسط ما اجرا شود و اجرای این قانون به نظم حقوقی در جامعه و قوۀ قضاییه كمک می کند.

 

وي در ادامه ياري و تلاش مضاعف همكاران در حوزه فضاي مجازي را در اين راستا خواستار شد.

 

در ادامه اين همايش دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران ضمن تسليت به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) از حضور در جمع سردفتران در هفتمين همایش سراسری فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی ابراز خرسندي كرد.

 

وي ضمن ارايه گزارشي از عملكرد هيات مديره كانون سردفتران و دفترياران توجه به فضاي مجازي و رسانه در دنياي امروز را در كنار تبليغات و اطلاع رساني؛ نياز روز جامعه دانست و براي تمامي همكاراني كه در اين راستا در فضاي مجازي تلاش بي چشمداشت دارند آروزي موفقيت و سربلندي كرد.

 

همچنين در ادمه اين  همايش رييس كانون سردفتران و دفترياران با همراهي برخي از اعضاي هفتمين همایش سراسری فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی با حضور در منزل برخي از سردفتران بازنشسته استان قم،‌ضمن تكريم آنان براي همه سردفتران و دفترياران بازنشسته آرزوي سلامتي و توفيق كرد.

 

انتهاي پيام