کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

افتتاح ساختمان جامعه سردفتران و دفتریاران استان کهگیلویه و بویراحمد

افتتاح ساختمان جامعه سردفتران و دفتریاران استان کهگیلویه و بویراحمد

رييس كانون سردفتران و دفترياران در مراسم افتتاح ساختمان جامعه سردفتران و دفترياران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال هاي گذشته با تدبير رييس محترم قوه قضاييه، در كشور پيشرفت زيادي در گسترش سند رسمي ايجاد شده است.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران؛ صبح روز جاري ساختمان جامعه سردفتران و دفترياران استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد و اين استان گام ديگري را در ارتقاء جايگاه سند رسمي برداشت. محمد رضا دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران با حضور در اين مراسم گفت: در برنامه ششم توسعه، دو بند به توسعه سند رسمي اختصاص دارد و اين موضوع نشان مي دهد مسوولان بايد در اين زمينه توجه بيش تري داشته باشند.

 

او افزود: در سال هاي اخير با تدبير رييس محترم قوه قضاييه، حضرت آيت الله آملي لاريجاني و درايت جناب آقاي دكتر تويسركاني، رييس محترم سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، جايگاه اسناد رسمي در كشور ارتقاء قابل توجهي داشته و ثبت آني يكي از پيشرفت هاي چشمگير در اين حوزه محسوب مي شود.

 

به گفته دشتي اردكاني  درصد قابل توجهي از پرونده هايي كه در محاكم قضايي تشكيل مي شود، ناشي از نبود سند رسمي است و جايگزيني سند رسمي به جاي سند عادي مي تواند منجر به خلوت شدن محاكم قضايي شود.

 

در اين مراسم هم چنين حجت الاسلام مزارعي، رييس دادگستري استان كهگيلويه و بويراحمد نيز به سخنراني پرداخت و با اشاره به اين كه سردفتران در جايگاه مهمي قرار دارند و امين مردم هستند، گفت: بايد مردم به مراجعه به دفاتر اسناد رسمي ترغيب  شوند و ما به عنوان دستگاه قضا در اين زمينه تلاش مي كنيم.

 

او تاكيد داشت: هر قدر آمار تنظيم اسناد رسمي افزايش يابد، از آمار پرونده هاي تشكيل شده در دستگاه قضايي كاسته مي شود و اين  موضوع، نقش دفاتر اسناد رسمي را بسيار مهم و تاثير گذار مي نمايد.

 

در اين مراسم مهندس خوب، معاون مدير كل ثبت اسناد و املاك استان کهگیلویه و بویراحمد  و محمدي، معاون سياسي استانداري اين استان نيز حضور داشتند .

 

همچنين احمد علي قاسمي، عضو هيات مديره و مسعودي معاون امور استان هاي كانون سردفتران و دفترياران، دشتي اردكاني را در اين سفر همراهي كردند.

انتهاي پيام/

تاریخ ارسال خبر: 
94/5/27