کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 02 ارديبهشت 1400

رییس کانون سردفتران و دفتریاران در مراسم گلریزان برای آزادسازی کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت تهران حضور یافت

رییس کانون سردفتران و دفتریاران در مراسم گلریزان برای آزادسازی کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت تهران حضور یافت

مراسم گلریزان انجمن حقوق‌شناسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برای آزادسازی کودکان و نوجوانان دارای مصونیت مالی در کانون اصلاح و تربیت،‌ عصر روز گذشته در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد و دشتي اردكاني رييس كانون سردفتران و دفترياران نيز در اين مراسم حضور يافت.

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، در این مراسم که با همراهی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران برگزار شد، از کتاب «یاد استاد» که در رسای دکتر امیر ناصر کاتوزیان و به قلم چند تن از اساتید و فرهیختگان جامعه حقوقی تقدیم شده بود، با حضور خانواده وی رونمایی شد و عواید حاصل از آن به این جشن اختصاص یافت.

 

در این مراسم پیراهن شماره 24 هادی نوروزی توسط خانواده آن مرحوم به كانون کودکان کانون اصلاح و تربیت اهدا شد تا در مراسمي ديگر به مزايده گذاشته شود و درآمد حاصل از آن صرف كودكان كانون اصلاح و تربيت شود.

 

در این مراسم رستمی، مدیر کانون اصلاح و تربیت گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون کودک در سراسر جهان به دلیل تعارض با قانون از آزادی محرومند و تغییر شکل خانواده‌ها باعث شده که نیازهای عاطفی کودکان مورد غفلت قرار گیرد.

 

او ادامه داد: 24 درصد از کودکانی که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شوند، خانواده‌های‌شان با مصرف مواد مخدر سر و کار دارند و اگر نظارتی صورت می گرفت امروز این کودکان در کانون اصلاح و تربیت نبودند.

 

رستمی یادآور شد: 24 درصد کودکان کانون اصلاح و تربیت از مدارس اخراج شده‌اند، 11 درصد از آن‌ها شکست تحصیلی، ‌13 درصد ترک تحصیلی و 50 درصد از آن‌ها از تحصیل بازمانده‌اند.

 

مدیر کانون اصلاح و تربیت با ارائه آماری از آزادسازی کودکان و نوجوانان این کانون در سال‌های 91، 92 و 93 گفت:‌ در سال 91 با کمک خیرین 45 نفر از این کودکان آزاد شده‌اند، در سال 92، 60 نفر و در سال 93، با کمک‌های خیرین 72 نفر را آزاد کردیم.

 

در ادامه این مراسم بهمن کشاورز، رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با گرامی داشت یاد و خاطره استاد کاتوزیان گفت: سال‌ها بود که کلمه گلریزان را به طور جدی نشنیده‌ام البته در گذشته در زورخانه‌ها این اتفاق رخ می‌داد. اکنون نیز برای رهایی کسانی که گرفتار هستند و گرفتاری‌شان فقط با پرداخت مالی حل می‌شود، این مراسم برگزار شده است.

 

 این مراسم برای جمع‌آوری هدایای نقدی برای آزادسازی برخی از کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت تهران که به دلیل ارتکاب جرائم کم اهمیت و غیرعمدی و بعضا به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه یا جزای نقدی در این کانون نگهداری می‌شوند برگزار شد.

 

انتهاي پيام

 

تاریخ ارسال خبر: 
94/08/13