کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 01 مهر 1400

رئیس سازمان ثبت مکانیزه شدن سیستم های سنتی و تطبیق با شرایط روز دنیا را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست

رئیس سازمان ثبت مکانیزه شدن سیستم های سنتی و تطبیق با شرایط روز دنیا را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با تاکید بر لزوم مکانیزه شدن سیستم های سنتی، تطبیق با شرایط روز دنیا را ضرورتی اجتناب نا پذیر دانست.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسینعلی امیری در سفر به آذربایجان شرقی و بازدید از واحدهای ثبتی این استان و دیدار با برخی مسئولان، ضمن توصیف ابعاد تئوری توسعه قضایی و نقش دفاتر اسناد رسمی در بهینه سازی و اصلاح امور گفت: سیستم های سنتی باید مکانیزه شده و به روز شوند چرا که تطبیق با شرایط و پیشرفت های روز دنیا یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به نهایی شدن لایحه مربوط به اصل 44، خواستار آمادگی دفاتر اسناد رسمی از لحاظ بروز شدن و مکانیزه کردن دفاتر خود از نظر اولین اقدامات برای هماهنگی های پیش روی تاکید کرد.
امیری با اشاره به لایحه توسعه صلاحیت دفاتر اسناد رسمی، لایحه پیش فروش آپارتمان و شروع اجرای اصل 44 که سیر تحولات اقتصادی را به سوی بخش خصوصی خواهد برد، آینده سردفتری را بسیار روشن بر شمرد.
بر اساس گزارش سایت سازمان ثبت اسناد واملاک کشور، میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس نیز ضمن اهمیت امور دفاتر ثبت، به بررسی تاریخی از این شغل ارزشمند پرداخت و اظهار کرد: در قدیم الایام اینگونه امور به لحاظ حساسیت و اهمیت توسط علمای پاک و متعهد دینی انجام می شد و خط زیبا و ادیبات خاصی که از غنای فرهنگی نشأت می گرفت سرلوحه ی این امر بود.
وی از آقای امیری به عنوان فردی پرتلاش و همکار بسیار خوب یاد کرد و افزود: در کمیسیون مربوطه در مجلس شورای اسلامی شاهد تلاش های ایشان هستیم.
وی نکاتی را یاد آور شد و ضمن تقدیر از شبکه ای شدن سیستم جدید رایانه ای ثبت استان خواستار تعمیم آن به کل کشور شد بطوریکه با ایجاد شبکه ثبتی رایانه ملی استعلام ها در هر شهر کشور به آسانی قابل انجام باشد.
میرتاج الدینی خطاب به سردفتران گفت: با عنایت به اصل 44 و اجرائی شدن بسیاری از اموری که در آینده ی نزدیک به بخش خصوصی واگذار خواهد شد می توان گفت شما پیشتاز هستید و این کار بعنوان بخش خصوصی بسیار مهم است.