کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

معاون وزیر بازرگانی، تصویب و ابلاغ آیین‌نامه ماده ‪۳۲قانون تجارتالکترونیکی را موجب مهیا شدن فضا برای

وزیر بازرگانی توانمندسازی و رقابت مندی را از رویکردهای سیاست‌های کلی اصل ۴۴عنوان کرد
معاون وزیر بازرگانی، تصویب و ابلاغ آیین‌نامه ماده ۳۲قانون تجارتالکترونیکی را موجب مهیا شدن فضا برای اقدامعملی
در این زمینه دانست
وزیر بازرگانی روز شنبه در چهارمین همایش ملی تجارت الکترونیکی، توانمندسازی و رقابت مندی را از رویکردهای سیاست‌های کلی اصل ۴۴عنوانو تاکید کرد: نوسازی تاسیس‌های حقوق از الزامات آن است.
به گزارش کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدمسعود میرکاظمی در بخشی از سخنان خود در این همایش، توجه به کسب و کار الکترونیکی، تسهیل شرایط کسب و کار، تعامل فعال بااقتصاد جهانی و شفافیت را از ویژگی‌های این لایحه از منظر رقابت مندی عنوان کرد.
میرکاظمی از جمله نوآوریهای لایحه تجارت را تدوین فصل جدید اسناد تجارت الکترونیکی، صدورمجوز استفاده از ضمانت‌نامه مستقل الکترونیکی، صدور مجوز استفاده از وکالت‌نامه الکترونیکی، اصلاح مقررات ناظر به دفاتر تجار و نگهداری حساب‌ها و ... عنوان کرد.
موحدی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر بازرگانی هم در این همایش در بخشی از سخنان خود تکمیل و عملیاتی کردن طرح ایجاد مرکز ریشه گواهی الکترونیکی و مرکز میانی بازرگانی را از دیگر موضوع‌هایی دانست که در حال پیگیری است .
وی با اشاره به تصویب و ابلاغ آیین نامه ماده 32 قانون تجارت الکترونیکی در شهریور ماه 86 توسط هیأت وزیران گفت: با این اقدام به طور عملی فضا برای فعالیت در این زمینه مهیا شد.
موحدی تدوین استانداردها را یکی از نیازهای اساسی برای توسعه هدفمند تجارتالکترونیکی دانست و تاکید کرد: در این پروژه استانداردهای بین المللی تجارتالکترونیکی به طور جامع مورد بررسی قرار گرفته است .