کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

آیت الله هاشمی رفسنجانی در جشن فارغ التحصیلان مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاران حضور می یابد

آیت الله هاشمی رفسنجانی در جشن فارغ التحصیلان مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاران حضور می یابد
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی 11 دی ماه در جشن فارغ التحصیلان مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاران حضور می یابد.
به گزارش کانون سردفتران و دفتریاران، ایل بیگی، رئیس مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاراناعلام کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در جشن فارغ التحصیلی فارغ التحصیلان این مرکز شرکت خواهند کرد.
وی با اشاره به حضور دیگر صاحب منصبان از وزارت علوم، مجلس، قوه قضاییه و دیگر نهادهای دولتی، در بیان دیگر ویژگی های این جشن گفت: ویژگی منحصر به فرد این جشن آن است که این افراد اولین فارغ التحصیلان رشته حقوق قضایی با گرایش ثبت هستند.
ایل بیگی در بیان ویژگی های رشته حقوق قضایی با گرایش ثبت اظهار داشت: بیش از یک سوم پرونده های موجود در دادگستری در ارتباط با اسناد و سازمان ثبت است ولی در رشته های حقوق توجهی به ثبت نمی شود و تنها دو واحد اختیاری به این امر اختصاص داده شده است.
رئیس مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاران افزود: در سال 81 بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و کانون سردفتران و دفتریاران توافقی به امضاء رسید که بر اساس آن رشته حقوق قضایی با گرایش ثبت به صورت اختصاصی در این مرکز از سال 82 آغاز به کار کرد.
وی گفت: قانون سال 54 ایجاد رشته حقوق قضایی مرتبط با ثبت را از وظایف کانون سردفتران و دفتریاران دانسته بود که جز یک دوره، این رشته تشکیل نشد و مان این وظیفه قانونی را در سال 82 مجددا بر عهده گرفتیم تا با توجه به دروس نظری مهارت های عملی خاص این رشته را به دانشجویان بیاموزیم.
ایل بیگی تعداد دانشجویان این مرکز را 1600 دانشجو عنوان کرد که در 8 رشته مختلف به تحصیل مشغول هستند و خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز سه رشته در مقطع کارشناسی به رشته های مرکز اضافه خواهیم کرد.
رئیس مرکز آموزش کانون سردفتران و دفتریاران در پایان تصرح کرد: اکنون در عصر ارتباطات هستیم و با توجه به ضرورت تشکیل دولت الکترونیک، امیدواریم با تربیت نیروهای مورد نیاز سازمان ثبت بتوانیم در آینده، عامل انسانی ایجاد تحول و حرکت به سمت دولت الکترونیک را در این زمینه ایجاد کنیم.