کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 03 مهر 1399

به دنبال فراخوان کانون سردفتران: بیش از500 سردفتراسناد رسمی جهت تحصیل در مقاطع عالی دانشگاه های فرانسه ثبت نام کردند

به دنبال فراخوان کانون سردفتران و دفتریاران، بیش از 500 سردفتر اسناد رسمی در کشورمان جهت ادامه تحصیل در مقاطع عالی دانشگاه های فرانسه ثبت نام کردند.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، عباس سعیدی،رئیس دفتر آموزش وپژوهش و عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در این رابطه اظهار داشت: به دنبال توافقات صورت گرفته بین کانون سردفتران و دفتریاران و روسای دانشگاه های لیون و گرونوبل فرانسه مقرر شد تعدادی از سران دفاتر اسناد رسمی جهت ادامه تحصیل در 5 رشته حقوق سردفتری، حقوق تجاری با گرایش مالکیت فکری و تکنولوژی های جدید، مبانی حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی و مدیریت فناوری اطلاعات (IT) در مقاطع کارشناسی ارشد (Master2) و دکترا(PH.D) مدارک خود را جهت بررسی به دفتر آموزش کانون ارسال کنند.
وی ادامه داد: طی مهلت 9 روزه جهت ارسال مدارک، بیش از 500 فرم تقاضا دریافت شد که از این تعداد 60 نفر در مقطع دکترا و 134 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، 45 نفر در مقطع دکترا و 71 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا، 122 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق سردفتری، 83 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق تجارت و 46 نفر در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات ثبت نام کرده اند.
سعیدی گفت: در مجموع حدود 105 نفر در مقطع دکترا و 456 نفر در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مذکور متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه بوده اند.
رئیس دفتر آموزش و پژوهش کانون سردفتران و دفتریاران، به ملاک های اصلی برای گزینش تعداد محدودی از متقاضیان اشاره و خاطر نشان کرد: تجرد و تاهل، میزان آشنایی با زبان فرانسه، سن، معدل مدرک تحصیلی و سوابق عملی در حوزه پژوهش و آموزش از جمله این ملاک ها بوده است.
انتهای پیام