کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 02 تير 1400

رییس کانون سردفتران از امضا تفاهم نامه در رابطه با استفاده از سرویس کد ملی در دفاتر اسناد رسمی خبر داد

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: بزودی تفاهم نامه ای سه جانبه در رابطه با استفاده از سرویس کد ملی در دفاتر اسناد رسمی به امضا خواهد رسید.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی با بیان اینکه احساس نیاز برای دسترسی دفاتر اسناد رسمی کل کشور به سامانه ای که احراز هویت طرفین معامله در این دفاتر امکان پذیر شود همواره احساس شده، اظهار داشت: جلوگیری از تقلب و تخلف، یاری رسانی به دفاتر اسناد رسمی در زمینه تطبیق اطلاعات افراد با کارت و شماره ملی آنان، کاهش تقلب و اشتباهات کاربری از جمله محاسن و مزایای این طرح است که باعث شده هیات مدیره کانون سردفتران همواره به دنبال تحقق این امر باشد.
 
وی با اشاره به جلسه ای که روز گذشته در سازمان ثبت احوال کشور و با حضور رییس و نمایندگانی از کانون سردفتران، رئیس و معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان ثبت احوال کشور تشکیل شد، گفت: با بررسی های صورت گرفته و پی گیری های سازمان ثبت اسناد و کانون سردفتران از سال 1386 تا کنون، در نهایت مقرر شد تفاهم نامه ای در رابطه با امکان دسترسی دفاتر اسناد رسمی به سرویس کد ملی سایت ثبت احوال کشور جهت احراز هویت متعاملین به امضا رسد.
 
دشتی اردکانی سازمان ثبت احوال کشور را تنها مرجع کامل و صحیح اطلاعات افراد دانست و ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه هر چه زودتر این طرح عملیاتی شود و گام دیگری در جهت تحقق دولت الکترونیک و این بار در دفاتر اسناد رسمی برداشته شود.
 
وی در رابطه با نحوه دسترسی دفاتر گفت: استفاده از این سرویس از طریق سایت سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود که نحوه دسترسی دفاتر و شیوه استفاده از آن، پس از امضای تفاهم نامه و انجام مراحل مورد نیاز به اطلاع همکاران دفاتر اسناد رسمی خواهد رسید.
 
انتهای پیام