کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 09 اسفند 1399

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: ایجاد مدیریت واحد، متمرکز و منطبق با استاندارد از ضرورت حفظ اسناد و مدارک است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایجاد مدیریت واحد، متمرکز و منطبق با استاندارد از ضرورت حفظ اسناد و مدارک است.
 
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران دفتریاران بر ضرورت مکانیزه نمودن دفاتر اسناد رسمی و به روز رساندن اسناد سالهای گذشته در سیستم رایانه ای تاکید کرد و گفت: این اقدام علاوه بر صرفه جویی در وقت و کاهش مدت زمان رسیدگی مراجعین منجر به سرعت بخشیدن به کار، صحت انجام امور و تسریع در بهبود روشها بویژه در دفاتر اسناد رسمی استانها و شهرستانها که با مشکلات بیشتری روبرو هستند، خواهد شد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: کانون سردفتران باید با حمایت سردفتران به عنوان امانت داران اسناد مردم در به روز نمودن اطلاعات و بایگانی رایانه ای اسناد سالهای گذشته به آنها کمک نمایند تا امکان آسیب رسیدن به این اسناد را به حداقل برساند.
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر پیگیری عضویت ایران در اتحادیه جهانی سردفتران، ایجاد مدیریتی واحد و متمرکز و منطبق با استانداردهای جهانی را به منظور حفظ و نگهداری اسناد و مدارک مردم ضروری دانست.
 
در ابتدای این دیدار محمد رضا دشتی اردکانی، رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران و تنی چند از اعضاء هیات مدیره گزارشی از فعالیت های این کانون بویژه مشکلات سردفتران و در زمینه مالیات های وضع شده، رایانه ای نمودن، حفظ اسناد و املاک و عضویت این کانون در اتحادیه جهانی سردفتران را به اطلاع رساندند.
انتهای پیام

1.خبرگزاری ایسنا

2.خبرگزاری فارس

3.خبرگزاری ایسکانیوز

4.خبرگزاری آفتاب نیوز

5.خبرگزاری مهر

6.واحد مرکزی خبر

7.خبرگزاری ایرنا

8.روزنامه فرهنگ آشتی 26/2/87