کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 اسفند 1399

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت: به زودی پرداخت وجوه در دفاتر اسناد رسمی تنها با کارت‌ بانک های عضو شتاب صورت می‌گیرد

معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با نصب دستگاه کارتخوان pos در دفاتر اسناد رسمی، پرداخت وجوه با کارت‌ بانک های عضو شتاب جایگزین پرداخت نقدی می‌شود.
 
سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، در رابطه با مزایای نصب دستگاه کارتخوان pos در دفاتر اسناد رسمی به تأکید رئیس سازمان ثبت مبنی بر نصب دستگاه‌های pos در این دفاتر جهت تسهیل امور مردم و بنابر اعتماد به سران دفاتر اسناد رسمی، گفت: نصب و راه‌اندازی این دستگاه علاوه بر شفاف‌سازی بهتر و بیشتر عملکرد سازمان ثبت باعث سرعت بخشیدن به وصول مطالبات سازمان ثبت و دسترسی سران دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به حقوقشان می‌شود.
 
وی کاهش زمان تردد مردم در بانک ها و جلوگیری از اتلاف وقت را از جمله دیگر مزایای این سیستم برشمرد و ادامه داد: با توجه به اینکه پرداخت وجوه در ظرف زمانی سی‌ثانیه انجام می‌شود، به نسبت زمان صرف شده در بانک بسیار کوتاه و قابل توجه است.
 
سلیمانی در رابطه با نحوه پشتیبانی دستگاه مربوطه ابراز داشت: پشتیبانی این سیستم برعهده بانک ملی است و از آن جا که طرف حساب‌های دولتی بانک ملی بوده، در نتیجه موظف است حمایت و پشتیبانی مورد نیاز را در این زمینه انجام دهد. براساس قانون برنامه چهارم، اگر زمانی بانکی نتواند سرویس‌های مطلوب را انجام دهد می‌توان از طریق وزارت اقتصاد و دارایی پی‌گیری و حتی بانک پشتیبان را تغییر داد. اما چون اعتقاد ما این است که بانک ملی بهترین سرویس را ارائه می‌کند و از سالیان قبل با سازمان ثبت همکاری داشته به نظر می‌رسد بهترین پشتیبانی ارائه شود و امیدواریم با همکاری مسئولان این بانک بهترین خدمت رسانی به مردم ارائه شود.
 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با بیان اینکه پس از نصب سیستم کارتخوان pos در دفاتر اسناد رسمی دیگر پرداخت به صورت نقدی به بانک وجود نخواهد داشت، ابراز امیدواری کرد با تأکید رئیس سازمان ثبت، در هفته قوه‌قضاییه شاهد افتتاح و راه‌اندازی تعداد بسیاری از این دستگاه در دفاتر اسناد رسمی تهران باشیم.
انتهای پیام