کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 25 ارديبهشت 1400

منصوری: دفاتر اسناد رسمی قانونمداری را در جامعه ترویج می‌کنند

منصوری: دفاتر اسناد رسمی قانونمداری را در جامعه ترویج می‌کنند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاتر اسناد رسمی به عنوان بازوان قوه قضائیه با ثبت دقیق معاملات و اسناد مردم قانونمداری را در جامعه ترویج می‌کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در همایش سردفتران و دفتریاران دفاتر ثبت اسناد رسمی شهرستان‌های ساوه و زرندیه که به مناسبت فرا رسیدن هفته اسناد رسمی برگزار شده بود، افزود: سردفتران از تاثیرگذارترین افراد جامعه در برقراری نظم عمومی و زمینه‌ساز قانونمندی در جامعه هستند.

 

وی در ادامه انصاف و عدالت، توانمندی و تعهد را رمز موفقیت مسئولان در کشور دانست و افزود: اگر این ویژگی‌ها در بین مسئولان نهادینه شد در سایه اتحاد و همدلی می‌توان برای توسعه و آبادانی کشور تلاش کرد.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت به تحریم‌هایی که علیه کشور ایران صورت گرفت اشاره کرد و آن را نعمت بزرگی برای ایران اسلامی دانست و افزود: تحریم‌ یک فرصت بزرگ برای کشور ما بود و ایران را توانمند کرد. ما توانستیم در بسیاری از عرصه‌ها موفق باشیم و در حوزه‌های مختلف با دنیا رقابت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه توانمند شدن انسان را خلاق می‌کند، تصریح کرد: اگر افراد جامعه‌ای توانمند شدند قطعا به قانون پایبند شده و میزان مراجعات آنان به محاکم دادگستری کاهش پیدا خواهد کرد.

 

منصوری به امنیت، اشتغال، بهداشت و درمان به عنوان سه مولفه لازم در برقراری توسعه پایدار در کشور اشاره کرد و گفت: تحقق این مولفه‌ها و برخورداری افراد از این نعمت‌ها، جامعه را پویا، اخلاق‌مدار و توانمند خواهد کرد.

 

وی به موضوع آموزش در کشور اشاره کرد و گفت: اگر در جامعه شاهد وقوع جرایم گوناگون هستیم ناشی از ضعف در آموزش‌ها و توانمند‌سازی مردم است.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/11