کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 11 اسفند 1399

رییس مرکزآموزش علمی کاربرى کانون سردفتران: بازدید دانشجویان از اداره کل کاداستر سازمان ثبت به منظور آشنایی با مباحث کاربردی این سازمان است

رییس مرکز آموزش علمی کاربرى کانون سردفتران با بیان اینکه بازدید دانشجویان حقوق قضایی این مرکز از اداره کل کاداستر سازمان ثبت به منظور آشنایی با مباحث کاربردی این سازمان صورت گرفت، اظهار امیدواری کرد؛ نظریه، تحلیل و پژوهش های این دانشجویان در آینده راه گشا و کاربردی باشد.
 
امیرهوشگ ایل بیگی، در گفت وگو با خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران در رابطه با بازدید جمعی از دانشجویان این مرکز از اداره کل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اظهار داشت: این بازدید به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه و به منظور آشنایی دانشجویان حقوق قضایی با گرایش ثبت با مباحث کاربردی این سازمان صورت گرفت.
 
وی با بیان اینکه دانشجویانی که با مباحث کاربردی آشنایی دارند نسبت به سایر افراد توانمندتر هستند، گفت: دانشجویانی که در کنار تحصیل با اصول و مبانی هر سازمان مرتبط با رشته خود آشنا می شوند نسبت به سایر افراد تواناتر بوده و نقش بهتری را در نظام اداری کشور ایفا خواهند کرد، و این به دلیل آن است که این افراد از نزدیک و با لمس نوع کار، اشراف بیشتری به شرایط پیدا کرده اند.
 
ایل بیگی با اشاره به اینکه در سایر دروس هم موارد مشابهی برای حضور دانشجویان در برخی مراکز وجود داشته است، افزود: آئین دادرسی مدنی و قانون اساسی، از جمله دروسی بوده اند که به واسطه آنان دانشجویان در زندان اوین و مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. در هر کدام از این موارد حدود صد نفر از دانشجویان با همراهی اساتید خود از نزدیک با مراحل تصویب قوانین آشنا شدند.
 
وی با تاکید بر اینکه بحث کاداستر در حال حاضر یکی از موارد مهم و قابل توجه در سازمان ثبت است و در این مورد معضلاتی وجود دارد، خاطر نشان کرد: از آنجا که تنها این مرکز فارغ التحصیلانی در رشته حقوق قضایی با گرایش ثبت دارد، سعی کرده ایم با آشنا سازی آن ها با قوانین، به خصوص قوانین ثبتی به صورت تئوری و عملی، گامی در جهت کمک به پیشروی و تسهیل امور برداریم، بدیهی است ارائه نظریه، تحلیل و پژوهش از سوی دانشجویان این مرکز در زمینه مشکلات و مسائل سازمان بسیار راه گشا و کاربردی خواهد بود.
 
رییس مرکز آموزش علمی کاربرى کانون سردفتران با اشاره به جذب فارغ التحصیلانی از این مرکز در بخش های مختلف ثبت، اظهار امیدواری کرد که این افراد کارشناسانی لایق، با تجربه و کارآمد باشند که با آگاهی نسبت به هر دو جنبه تئوری و عملی امور، خدمات شایسته ای ارائه کنند.
انتهای پیام