کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 08 بهمن 1399

معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری سازمان ثبت، دشتی اردکانی و معزالدینی نمایندگان سازمان ثبت و کانون سردفتران در امور مکانیزاسیون دفاتر شدند

معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری سازمان ثبت، دشتی اردکانی و معزالدینی نمایندگان سازمان ثبت و کانون سردفتران در امور مکانیزاسیون دفاتر شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، جلسه هفته گذشته هیات مدیره این کانون با حضور دکتر قاسم سلیمانی، معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دشتی اردکانی رییس کانون سردفتران با ارائه گزارشی در رابطه با مکانیزاسیون دفاتر اسناد رسمی و فرآیند تخصصی این کانون ابراز امیدواری کرد با توجه به ابلاغ رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که بر اساس آن دکتر سلیمانی معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری اطلاعات این سازمان بعنوان نماینده رییس سازمان ثبت در امور مکانیزاسیون امور سردفتران و دفتریاران منصوب شده است، از این  پس شاهد سرعت بیشتر در این روند باشیم.

همچنین در ادامه این جلسه دکتر سلیمانی در رابطه با برنامه فناوری های نوین سازمان ثبت گزارش جامعی را ارائه و اظهار داشت: این روند نوید آن را می دهد که در آینده نزدیک شاهد مکانیزاسیون اسناد و سند مالکیت باشیم.

وی کانون سردفتران را یکی از مراکزی دانست که باید بطور کامل در دولت الکترونیک قرار گیرد و اظهار داشت: نمونه کوچک این امر در مورد دستگاه کارتخوان انجام شده است که این کانون همکاری خوب و مناسبی در این رابطه داشته است.

سلیمانی ابراز امیدواری کرد؛ پس از حل مشکلات توسط وزارت دارایی و بانک ملی زمینه ی ادامه این کار بزرگ فراهم شود.

وی در پایان سخنان خود اعلام کرد: در حال حاضر استعلام ثبتی در سه دفتر اسناد رسمی تهران به صورت آزمایشی به واحد ثبتی شمیران بصورت رایانه ای ارسال و انجام می شود.

قابل ذکر است که محمدرضا دشتی اردکانی و هادی معزالدینی از اعضای هیات مدیره کانون سردفتران بعنوان نمایندگان این کانون در طرح مکانیزاسیون دفاتر اسناد رسمی از طرف هیات مدیره تعیین شدند و اقدامات مذکور و طرح های پیش رو در رابطه با دسترسی مناسب به اطلاعات ارائه خدمات ثبتی مکانیزه به مردم، استفاده از فناوری های نوین در جهت سادگی، سرعت، دقت و کم کردن هزینه های مربوطه و همچنین ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ذکر شده است.

انتهای پیام