کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 18 ارديبهشت 1400

سومین گردهمایی انجمن متخصصان روابط عمومی در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

سومین گردهمایی انجمن متخصصان روابط عمومی، روز گذشته با حضور متخصصان روابط عمومی سازمانها و نهادها در محل کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، دشتی اردکانی، نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به متخصصان روابط عمومی و تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری روابط عمومی های سازمانها و نهادهای مختلف جامعه سردفتری کشور بیش از پیش به مردم و سازمانها شناسانده شود.
 
وی با بیان اینکه جامعه سردفتری ایران و کانون سردفتران در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد خواستار تعامل بیشتر سازمانهای مختلف با جامعه سردفتری و کانون سردفتران در راستای تسهیل امور مردم و آشنایی بیشتر با این صنف شد.
 
در ادامه یوسفی، مشاور وزیر و رییس گروه مشاوران جوان وزیر راه با قدردانی از میزبانی کانون سردفتران در این همایش اظهار داشت: به دنبال تأکید و تأیید مقام معظم رهبری در رابطه با فعال سازی نقش روابط عمومی ها گفت: عدم اطلاع رسانی صحیح و ضعف در این راستا سبب طرح ریزی پروژه ای در این راستا در سطح ملی شد.
 
وی با ابراز تأسف از اینکه فعالیت بسیار دستگاه های دولتی با عملکرد ضعیف به خوبی نمایش داده نمی شود، اظهار داشت: فعالیت روابط عمومی ها در حال حاضر با اهداف استاندارد روابط عمومی فاصله زیادی دارد.
 
یوسفی با اشاره به نظرسنجی انجام شده در رابطه با روابط عمومی از سازمانها و دستگاه های مختلف اعلام کرد: بسیاری از روابط عمومی ها سعی در آن دارند تا اشکالات و نواقص سازمان را در قالب پاسخ گویی توجیه کنند، همچنین بیش از 90 درصد روابط عمومی ها امکانات مالی کافی را ندارند و 93 درصد بودجه مصوبی در این راستا نداشته اند. حتی در بسیاری از موارد برنامه تأیید شده سالانه هم برای روابط عمومی ها وجود نداشته و تنها برنامه ریزی های مقطعی بوده است.
 
وی در ادامه سخنان خود وضعیت روابط عمومی های کشور را نامناسب توصیف کرد و تلاش بیشتر و خلاقیت در این زمینه را متذکر شد.
 
در ادامه این گردهمایی مسلم آقاصفری، رییس کانون سردفتران و دفتریاران با خیرمقدم و قدردانی از حضور مسئولین روابط عمومی ها و متخصصان این عرصه در سازمانها و نهادهای گوناگون و گرامیداشت سالَروز آزادسازی خرمشهر و تسلیت پیشاپیش سالروز ارتحال معمار انقلاب، امام مستضعفان و گرامیداشت 15 خرداد گفت: روز  27 اردی بهشت، روز روابط عمومی برای تلاشگران عرصه ارتباطات همواره روزی حائز اهمیت و مبارک است.
 
وی نقش روابط عمومی ها در اعمال قانون و مقررات را بسیار ارزنده توصیف کرد و افزود: روابط عمومی ها موجب پیاده سازی قوانین و مقررات و تسریع در امور هستند. این بخش همواره می تواند مفاهیم حقوقی و پیچیدگی های آن را که مردم از درک آن عاجز هستند تسهیل کند و این مفاهیم را با ظرافت و زیبایی کارشناسانه به مردم انتقال می دهند.
 
آقاصفری با تأکید بر اینکه مردم در این راستا با فعالیت روابط عمومی حرمت قانون را بهتر نگه می دارند و قانونمند شدن را به شیوه صحیح تری می آموزند، تحقق این مهم را با همکاری روابط عمومی ها میسر دانست.
 
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به قدمت 70 ساله دفاتر اسناد رسمی ابراز عقیده کرد: این قدمت 1400 ساله است و به شهادت قرآن و آیه مبارکه مداینه در سوره بقره مشخص می شود که احکام تنظیم سند رسمی از آن زمان مورد تأکید و اشاره بوده است و این مشخص می کند که تنظیم اسناد سابقه طولانی دارد.
 
وی با اشاره به تصویب قانون ثبت در سال 1316 و قانون مصوب دفاتر اسناد رسمی و به تبع آن تشکیل کانون سردفتران و دفتریاران و اهمیت این صنف بزرگ در جامعه تأکید کرد و خواستار همکاری و تعامل روابط عمومی های سازمان های مختلف در جهت شناساندن بیش از پیش اهمیت اسناد رسمی و جامعه بزرگ سردفتری ایران شد.
 
در پایان این همایش میزگردی با حضور چند تن از متخصصان روابط عمومی تشکیل و با بررسی بسته پیشنهادی روابط عمومی، پرسش و پاسخ در رابطه با مسائل روابط عمومی ها انجام شد. همچنین در پایان این میزگرد، لوح سپاس به مسلم آقاصفری رییس کانون سردفتران، دشتی اردکانی نایب رییس کانون و مسئول روابط عمومی این کانون و سید عبدالله میرحسینی، سردبیر روزنامه تفاهم تقدیم شد.
 
این گردهمایی به ابتکار علیرضا سلیمی نائینی و با اجرای آقای بخشعلی و همکاری ارزنده کارکنان روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران و مدیریت دشتی اردکانی، نایب رییس و مسئول روابط عمومی کانون سردفتران برگزار شد.
 
انتهای پیام