کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 12 اسفند 1399

دیدار اعضای کانون سردفتران با حضرت آیت الله محمدی ری شهری

صبح امروز اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و تنی چند از سران دفاتر اسناد رسمی به محضر حضرت آیت الله ری شهری،تولیت آستان مقدس حضرت عبد العظیم حسنی (ع) رسیدند.
در ابتدای این مراسم دشتی اردکانی، نایب رییس کانون سردفتران ضمن تشکر از حضرت آیت الله ری شهری به دلیل پذیرفتن این ملاقات،از خداوند متعال خواستار شد تا از فیوضات سه ماه رجب، شعبان و رمضان بهره مند شویم.
وی ضمن تشکر از خدمات ارزنده آیت الله ری شهری در زمان تصدی ایشان بعنوان نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج بیت الله حرام،خدمات ایشان را ستود و ایشان را افتخار و سرمایه ای بزرگ نامید.
دشتی اردکانی گفت:در حال حاضر در سراسر کشور هشت هزار دفتر اسناد رسمی فعال است که از این تعداد 1750 دفتر در شهر تهران و عموما فارغ التحصیلان حقوق و حوزه های علمیه و افراد فرهیخته و دو هزار نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند.
وی با اشاره به این که کشورمان قصد پیوستن به اتحادیه جهانی سردفتران را دارد و دوستان فرانسوی بدنبال دریافتن احکام دین ما هستند،خطاب به آیت الله ری شهری گفت:از جنابعالی بعنوان فردی که علم حدیث را در دوره اخیر زنده کرده اید درخواست داریم تا به کانون سردفتران برای گردآوری مجموعه احادیث مرتبط به کار ما کمک کنید. دفاتر اسناد رسمی روابط اجتماعی مردم را به روابط حقوقی تبدیل می کنند و ما امیدواریم بتوانیم هر روز در راه دفاع از حقوق مردم قوی تر عمل کنیم.
در میان این صحبتها حضرت آیت الله ری شهری در خصوص فعالیت،شرح وظایف و تشکیلات کانون سوالاتی را مطرح نمودند که دشتی اردکانی به آنها پاسخ گفت.
حضرت آیت الله ری شهری در این دیدار ضمن خیر مقدم و آرزوی موفقیت و استفاده از برکات آستان مقدس حضرت عنایت ویژه حضرت حق را از اصلی ترین عوامل موفقیت انسان دانست اظهار داشت: در دعای صباح که دعای بسیار خوبی است یکی از نکاتی که از حضرت امیر (ع) روایت شده و مورد توجه علمای بسیاری از جمله حضرت آیت الله بهجت(ره) بوده این نکته است که تمام فعالیت ها و کارهای مومن باید در جهت خود سازی باشد.گاهی راه روشن است اما اگر توفیق و عنایت خداوند متعال نباشد ممکن است انسان حتی در همان راه رو شن به لغزش افتد.
حضرت آیت الله ری شهری با ذکر واقعه ای مهم ماجرای آغاز کتابت و استناد به آن را به زمان حضرت آدم (ع) نسبت دادند.
حضرت آیت الله ری شهری با تاکید بر اهمیت ثبت اسناد خاطر نشان کرد:در روابط حقوق مردم کار شما بسیار مهم و سرنوشت ساز است.ایشان با اشاره به مسوولیتهای مهم خود در نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید نمودند:هر قدر مسوولیت مهم و سنگین تر باشد به همام تناسب انسان باید از تقوی بیشتری بهره برد.کار ثبت اسناد دو بعد دارد؛ بعد اول آموزش که بسیار با اهمیت است و بعد دوم و مهم تر،توجه به بعد معنوی است.تمام مشکلاتی که ما در طول جامعه داشتیم از کم علمی نبوده است،بلکه از کم تقوایی یا بی تقوایی بوده است.وقتی که انسان تقوی داشته باشد خداوند به کار انسان برکت داده و این نکته هم تصریح است و هم تحلیل است و هم تجربه.
وی با تاکید بر این که انسان های با تقوی در مقابل مشکلات و مسایل از ایمنی بسیار بیشتری برخوردارند، تاکید کرد:آموزش باید قوی و جدی باشد اما اگر انسان بخواهد بیش از آنچه آموخته و در اختیار دارد بهره ببرد باید با خدا انس بیشتری داشته باشد.
ایشان در پایان یلدآور شدند:چنان چه سرفصل های اساسی و مهم این حرفه مشخص شود،می توانیم با استفاده از کارشناسان دانشکده علوم و حدیث مجموعه ای همانند دانشنامه حدیث پزشکی برای حرفه شما گردآوری کنیم.
 در ادامه این دیدار اعضای هیات مدیره سردفتران در دفتر عباس سلیمی، معاونت روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت عبد العظیم حسنی (ع) حضور یافتند. 
 سلیمی در این دیدار اظهار داشت:امروز به حول و قوه الهی و با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی تمام موقوفات این آستان مقدس پس از طی مراحل قانونی و اداری از متصرفان و بعضا مالکین آنها مسترد شده و با همه توان تحت نظارت و مدیریت تولیت آستان مقدس در جهت پیشرفت و توسعه همه جانبه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تلاش می کنیم.
 اعضای هیات مدیره کانون سردفتران در ادامه به همراه یکی از مسئولان آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از موزه مرکز نجوم و کلیه قسمت های آستان مقدس حضرت آیت الله عبدالعظیم بازدید کردند.
در انتهای این دیدار نیز اعضای هیات مدیره کانون سردفتران به زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مشرف شدند. 
 
انتهای پیام