کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 12 اسفند 1399

موضع صریح ریاست سازمان ثبت

دکتر تویسرکانی: با واگذاری نقل و انتقال خودرو به پلیس مخالفیم
 
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با واگذاری امر نقل و انتقال خودرو از تشکل و نهاد مردمی (دفتر اسناد رسمی) به پلیس مخالف است و آن را مغایر با سیاست های اصل 44 قانون اساسی می داند. 
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، دکتر احمد تویسرکانی، معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام این مطلب گفت: سازمان ثبت با توجه به سیاست های کلی نظام و اجرای اصل 44 قانون اساسی که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، با این اقدام مخالف بوده است.
 
وی افزود: امروزه یکی از سیاست های محوری نظام که همواره مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب است، اجرای اصل 44 قانون اساسی است و لذا با توجه به این که دفاتر اسناد رسمی به موجب قانون مسوؤل انجام معاملات رسمی شناخته شده اند، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور واگذاری امر نقل و انتقال خودرو را از یک نهاد مردمی و خصوصی به پلیس مغایر سیاست های اصل 44 قانون اساسی می داند.
 
دکتر تویسرکانی ضمن اشاره به روند به روزرسانی قوانین در حوزه دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق افزود: در حال حاضر پیشنهادهای لازم در این زمینه آماده شده و بزودی به مجلس ارائه می شود.
 
معاون رییس قوه قضاییه اظهار کرد: اولویت بعدی ما ارایه پیشنهاد برای اصلاح قانون ثبت است که به مجلس ارایه خواهد شد ضمن این که قوانین دیگری نیز وجود دارد که به ترتیب مورد توجه قرار خواهند گرفت.
 
انتهای پیام