کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

اعطای ابلاغ نمایندگان کانون در هیات های حل اختلاف مالیاتی

اعطای ابلاغ نمایندگان کانون در هیات های حل اختلاف مالیاتی

ابلاغ نمايندگان كانون در هيات هاي حل اختلاف مالياتي روز گذشته طي مراسمي به آنان اعطا شد.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، اين جلسه روز گذشته با حضور عظيميان و خنداني از اعضاي هيات مديره و نمايندگان كانون در هيات‌هاي حل اختلاف مالياتي در دفتر حقوقي كانون برگزار شد.

 

محمد عظيميان، مدير دفتر حقوقي كانون  در اين جلسه با بيان اينكه قواعد و مقررات مالياتي موضوعي تخصصي است و همكاران ما در موضوعات مالياتي با توجه به تغييرات قوانين مالياتي نياز به آموزش دارند، بر لزوم ايجاد مجموعه اي در تشكيلات كانون براي حل مشكلات مالياتي همكاران تاكيد كرد.

 

وي استفاده از همكاران بازنشسته و مشاوران مالياتي را در اين راستا كارساز و مناسب دانست و ادامه داد: كانون نيز در اين رابطه از حضور اين افراد استقبال مي كند و معتقديم اين امر مي تواند در كاهش مشكلات مالياتي همكاران مفيد واقع شود.

 

عظيميان با اشاره به پيگيري هاي كانون در بحث ماليات بر ارزش افزوده گفت: اين موضوع در مجلس در حال بررسي است و با توجه به اينكه دفاتر اسناد رسمي، خدماتي را خريداري نمي كنند يا نمي فروشند، ‌خواهان اين هستيم كه در تعرفه جديد مشمول نشوند.

 

مدير دفتر حقوقي كانون  ضمن تقدير از تلاش هاي آقاي دري در اين زمينه بر لزوم تاسيس كميسيون امور مالياتي به عنوان يكي از كميسيونهاي تخصصي دفتر حقوقي تاكيد كرد و ادامه داد: در اين كميسيون پاسخ نامه هاي مالياتي به صورت فني تر و دقيق تر ارايه مي شود و مي توان در بحث آموزش مالياتي براي همكاران گام هاي موثري برداشت.

 

وي همچنين ابراز اميدواري كرد در جلسه با رياست سازمان امور مالياتي، به همراه همكاران كميسيون مالياتي كانون، مشكلات مالياتي دفاتر اسناد رسمي بيش از پيش مرتفع شود.

 

در ادامه اين جلسه  علي خنداني، مدير دفتر نظارت و بازرسي كانون هم ضمن قدرداني از تلاش همكاراني كه تاكنون بدون چشمداشت به عنوان نمايندگان كانون در هياتهاي حل اختلاف مالياتي حضور داشته اند گفت: دلسوزي اين تعداد از سردفتران در بحث مالياتي ستودني است اما متاسفانه تلاش تيم مالياتي كانون به دليل عدم انعكاس مناسب چندان ديده نشده كه اميدواريم با تلاش گروهي اعضاي اين كميسيون و ارايه گزارش مستمر اين مشكل نيز حل شود.

 

وي با اذعان بر اينكه متاسفانه اطلاعات مالياتي همكاران در دفاتر اسناد رسمي زياد نيست، گفت: اميدواريم با برگزاري كارگاه هاي آموزشي و حضور در زمان ارايه و تنظيم اظهارنامه هاي مالياتي، شاهد شرايط بهتري باشيم و هيات مديره كانون همه تلاش خود را به كار خواهد بست تا گام هاي موثري براي كاهش مشكلات مالياتي همكاران برداشته شود.

 

همچنين سيد مرتضي دري، سردفتر بازنشسته و مشاور مالياتي كانون درخصوص نحوه انتخاب نمايندگان كانون در هيات هاي حل اختلاف مالياتي گفت: پيش از اين تعداد نمايندگان كانون در هيات هاي حل اختلاف مالياتي كم بود و براي دفاع از همكاران به مشكل بر مي خورديم كه چندي پيش با فراخواني از طريق پرتال كانون از همكاران درخواست كرديم چنانچه مايل هستند در زمينه مالياتي مدافع حقوق همكاران در جلسات حل اختلاف باشند اعلام آمادگي كنند.

 

وي افزود: در پي اين فراخوان، تعدادي از همكاران آمادگي خود را اعلام كردند و در حال حاضر تعداد نمايندگان كانون درهيات هاي حل اختلاف مالياتي از 5 نفر به 21 نفر افزايش يافته و با معرفي اين تعداد از سوي كانون به سازمان امور مالياتي، امروز شاهد اعطاي ابلاغ اين افراد هستيم.

 

در پايان اين مراسم ابلاغ نمايندگان كانون درهيات هاي حل اختلاف مالياتي كانون به آنان اعطا شد.

 

اسامي نمايندگان كانون در درهيات هاي حل اختلاف مالياتي كانون به اين شرح است:

 

1-     سيد كمال هاشمي، سردفتر 207 تهران.

2-     محمدحسين صادقي، سردفتر بازنشسته 6 شهرري.

3-     اردشير مهر عليان،سردفتر 22 شهرري.

4-     ايمان اكبر اشرفي، دفتريار 1250 تهران.

5-     عسگر جعفرزاده، سردفتر 118 تهران.

6-      سيد مرتضي دري، سردفتر بازنشسته 194 تهران.

7-     مباركه شهرياري،سردفتر 665 تهران.

8-     مسعود گلشن،سردفتر بازنشسته 504 تهران.

9-     كريم دعاگوئي،سردفتر 11 شهريار.

10- مجيد رفيعي، سردفتر 780 تهران.

11- مجتبي احمدي، سردفتر 489 تهران.

12- ولي اعرابي، سردفتر بازنشسته 529 تهران.

13- حسين اسلامي، سردفتر 2 شهرري.

14- علي اصغر جوادي، سردفتر 1060 تهران.

15- سميه زنگنه راد، سردفتر 1173 تهران.

16- نورعلي مظاهري، سردفتر بازنشسته  تهران.

17- مهرانگيز ارجمندي نژاد، سردفتر 1250 تهران.

18- جواد اميرپور كوراني، سردفتر 50 اسلامشهر.

19- عزت كلهر، دفتريار 10 قدس.

20- علي اسكندري، سردفتر 934 تهران.

21- محمد احمدي، سردفتر 987 تهران.

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/05/10