کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 اسفند 1399

دوره آموزشی مقابله با جعل اسناد از سوی کانون استان بوشهر برگزار شد

دوره آموزشی مقابله با جعل اسناد از سوی کانون استان بوشهر برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومي كانون بوشهر، دوره آموزشي يك روزه با عنوان آشنايي با شيوه هاي نوين جعل و روش هاي مقابله با آن  از سوي كانون بوشهر برگزار شد

اين دوره آموزشي با رويكرد مقابله پيشگيرانه با جعل اسناد  با حضور سرهنگ سپهر مسئول دايره جعل اسناد اداره آگاهي بوشهر و جمعي از سردفتران و دفترياران استان و اعضاء هيات مديره كانون بوشهر برگزار شد.

عبدالحسين دشتي رياست كانون بوشهر با اشاره به حساسيت كار دفاتر اسناد رسمي عنوان كرد:آموزش و آشنايي با مسائل و تهديد هاي جديد پيش رو از الزامات شغل ما است.

وي استفاده از نيروي هاي مجرب و كارآمد در زمينه اموزش  ضروري دانست و افزود: ايجاد و تداوم كلاس هاي آموزشي خصوصا با موضوعيت جعل اسناد و راه هاي شناسايي جاعلين و برخورد با شيوه هاي آنان و تشكيل چنين جلسات براي همفكري و اشنايي با مشكلات روز مفيد و كاربردي خواهد بود.

در ادامه سرهنگ سپهر مسئول دايره جعل اسناد اداره آگاهي بوشهر؛ آشنايي با شيوه هاي نوين جعل و روش هاي مقابله با آن را براي آگاهي برخي از متصديان و متوليان دفاتر اسناد رسمي لازم و ضروري دانسته و موارد مبتلي به و مطروحه در مراجع قضايي و انتظامي را بر شمرد.

 وي افزود: اكثر اشخاصي كه اقدام به طرح شكايت مي كنند ، موضوع شكايت آنها عدم حضور در دفاترو ادعاي جعل نسبت به امضاء و اثر انگشت و ثبت شركت بدون حضور شاكي ، عدم امضا جهت انحصار وراثت ، عدم اطلاع از مفاد سند ،عدم تفهيم مفاد سند توسط دفاتر مي باشد.

مسئول دايره جعل اسناد اداره آگاهي بوشهر تاكيد نمود: دفاتر اسناد رسمي در احراز  هويت و تطابق كپي اسناد با اصل آنها ، دقت لازم را معمول دارند.

در پايان همكاران به طرح سوالات و مشكلات موجود در دفاتر پرداختند كه توسط سرهنگ سپهر پاسخ داده شد.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/07/30