کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 12 اسفند 1399

معاون سازمان ثبت: توسعه ثبت رسمی از میزان دعاوی می کاهد

معاون سازمان ثبت: توسعه ثبت رسمی از میزان دعاوی می کاهد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: معاملات غیر رسمی و دعاوی ملکی از مشکلات خاص کشور بوده که توسعه ثبت رسمی از این چالش ها می کاهد.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري ایرنا، سهراب عزیزاللهی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد البرز افزود: توسعه ثبت رسمی اگر نهادینه نشود همچنان شاهد بخشی از دعاوی در محاکم هستیم.

 

وی ادامه داد: مشکلاتی مانند معاملات غیررسمی ، جعل و بی اعتمادی از پیامدهای محدودیت ثبت رسمی در کشور است.

 

عزیزاللهی گفت: یک/سوم از پرونده هایی که در دستگاه قضا شاهد آن هستیم دعاوی ملکی است که با کارکردهای مثبت ثبت رسمی می توان آن را کنترل کرد.

 

وی اضافه کرد: امروز باید همگان در حوزه های مختلف با قانون نویسی و فرهنگسازی توسعه ثبت رسمی را در اولویت کاری قرار دهند.

 

عزیزاللهی خاطرنشان کرد: توسعه کاداستر از نیازهای اساسی و ثبتی کشور است که توجه به این موضوع مهم می تواند از فساد درحوزه های مختلف از جمله زمین خواری جلوگیری کند.

 

وی افزود: در بخش توسعه کاداستر به تخصیص اعتبار نیاز داریم که سازمان ثبت اسناد کشور دراین زمینه پیشقدم شده و دراجرای این طرح مالکیت ها و مرزها مشخص و اختلافات کاهش می یابد.

 

وی یادآورشد: کاداستر حدود مالکیت مردم و دولت را مشخص می کند و بی توجهی به آن کوه خواری، دریا خواری و در مجموع زمین خواری درپی دارد.

 

عزیزاللهی گفت: دستگاه قضا و سازمان ثبت درحد بضاعت خود به کاداستر توجه داشته و با این شرایط امروز نیازمند تعامل بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت برای همراهی دراین زمینه هستیم.

 

وی اضافه کرد: کاداستر از اولویت های کشور است که با توجه هرچه بیشتر به آن می توان در حوزه خدمات اجتماعی و اجرایی ،رفاه برای مردم اقدامات موثری را داشت.

 

وی خاطرنشان کرد:اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی هستیم باید به کاداستر توجه بیشتری کنیم و انتظار می رود همراهی بیشتری با سازمان ثبت اسناد دراین زمینه صورت گیرد.

 

عزیزاللهی افزود: امروز بخشی از مشکلات تهران به استان البرز سرریز می شود بنابراین باید نیروی انسانی ،زیرساخت ها و تجهیزات آن را افزایش یابد.

 

وی یاد آورشد: یکی از اولویت های سازمان ثبت کشور توجه به استان البرز است و به این موضوع نیز باید توجه داشت که توقع مردم از ثبت به حق است.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: این سازمان با شیوه های بسیار ساده خدمات ارائه می دهد و تمام فرایند های کار و خدماتی آن تحولات لازم صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک با انجام تکالیف خود در برنامه ششم توسعه موفقیت هایی داشته بطوریکه 95 درصد خدمات آن الکترونیکی شده است.

 

در آئین معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک البرز از عباس مراد خانی قدردانی و شهریار کناریوند به عنوان مدیرکل ثبت اسناد این معرفی شد.

 

انتهاي پيام

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/08/26