کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 17 اسفند 1399

پیام تسلیت ریاست کانون سردفتران و دفتریاران به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی

پیام تسلیت ریاست کانون سردفتران و دفتریاران به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی
پیام تسلیت ریاست کانون سردفتران و دفتریاران به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله العظمي هاشمی شاهرودی
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
در چند روز گذشته، قلب دوستداران و شيفتگان اسلام و تشيع، مضطرب و اندوهگين بود. چه دست ها كه به دعا برداشته شد و از خداوند متعال، شفاي عاجلِ اين عالم رباني را به تضرع طلب مي كرد اما تقدير الهي چيز ديگري بود؛ آسمان تشيع، بار ديگر يكي از ستاره هاي درخشان و پرفروغ خود را از دست داد. 
رحلت فقیه عالیقدر و پرهيزگار، حضرت آیت الله العظمي هاشمی شاهرودی، امت اسلامی را در ماتم و اندوهي عميق فرو برد. خداوند روح بلند ايشان را با اولياء الله و اهل بيت عليه السلام محشور فرمايد.
اين عالم فاضل كه از شاگردان و اصحاب صديق و امين حضرت امام خميني (ره) و آيت الله شهيد سيدمحمدباقر صدر بودند، از سالهاي جواني و در اوج خفقان و استبداد حاكم در عراق و ايران، مبارزه جدي و مستمر، عليه رژيم پهلوي و بعث عراق را آغاز كردند و در اين راه، متحمل شكنجه ها و محنت هاي فراوان شدند. در شهر نجف كه از كانون هاي اصلي مبارزه عليه رژيم پهلوي بود، ايشان به عنوان رابط شهيد آيت الله صدر و حضرت امام خميني (ره) نقشي موثر و كليدي در نهضت انقلاب اسلامي ايفا نمودند و پس از پيروزي انقلاب  همواره در مسير حفظ منافع مردم و نظام، اصول و ارزش هاي اسلامي، تامين منويات رهبر معظم انقلاب و پاسداشت خون شهدا حركت مي كردند و در فراز و نشيب هاي سياسي، خللي در اعتقاد راسخ شان به نظام و رهبري به وجود نيامد. ايشان از خواص مورد اعتماد مقام معظم  رهبري(مدظله العالي) و شخصيتي استوار و ثابت قدم در تراز نظام جمهوري اسلامي ايران بودند. از سويي ويژگي مردم داری، تقوا، صبوري و خردورزي، از ايشان شخصيتي برجسته و قابل اتكا در اذهان مردم ساخته بود.
اينجانب ارتحال اين فقيه وارسته را به محضر امام زمان (عج)، مردم عزيز، رهبر فرزانه انقلاب، جامعه روحانيت  و بیت معظم له تسلیت می گویم و از درگاه حق تعالي، رحمت واسعه الهی برای آن عالم مجاهد و شكيبايي و تحمل برای بازماندگان مسئلت دارم.
محمدرضا دشتي اردكاني
رئيس كانون سردفتران و دفترياران
تاریخ ارسال خبر: 
97/10/05