کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 12 اسفند 1399

دیدارهیئت مدیره کانون مازندران با مدیرکل ثبت استان

دیدارهیئت مدیره کانون مازندران با مدیرکل ثبت استان

اعضاي هيت مديره كانون سردفتران و دفترياران مازندران با مديركل ثبت اسناد و املاك استان مازندران ديدار كردند.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، در این دیدار زارع، مديركل ثبت اسناد و املاك استان مازندران ضمن تبريك روز دفاتر اسناد رسمي، اظهار داشت: حوزه فعاليت ثبت اسناد بسيارگسترده است و بر جامعه بصورت مستقيم و غيرمستقيم تاثير دارد. سازمان ثبت موجب بهداشت حقوقي جامعه وكاهش دعاوي قضايي است و به توسعه سند رسمي كمك مي كند و بخش اعظمي از كارهاي قضايي كم خواهد شد.

 

وي دفاتر اسناد رسمي را يك نهاد خصوصي خواند كه كار حاكميتي انجام مي دهند و جايگاه رفيعي در جامعه دارند.

 

مديركل ثبت اسناد و املاك استان مازندران ادامه داد: دفاتر باهزينه خود مكاني تهيه و افرادي را استخدام مي كنند تا حقوق دولتي را وصول نمايند و چنانچه از اقدام كاركنانشان خسارتي به شخصي وارد شود، شخصا پاسخگو هستند. جايگاه سردفتر از منظر حاکمیتی و ثبتي بسيار بلند و رفيع است و هر روز شاهد ارتقاء اين جايگاه هستيم.

 

زارع ضمن اشاره به ظرفيت بسيار بالاي کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران، اظهار امیدواری كرد؛ باتوجه به شرايط استان مشكلات شهرهاي بزرگ با همكاري دفاتر برطرف شود.

 

وي در پايان نسبت به درخواست هاي كانون مبني بر پيگيري قرارداد با پست و حضور در جلسات كانون اعلام آمادگی كرد.

 

همچنين در اين جلسه حيدرزاده، رييس سابق كانون سردفتران و دفترياران استان مازندران انتخاب شايسته جناب زارع تيله نوئي را تبريك گفت و اظهار داشت: فصل نوینی در روابط کانون سردفتران و دفتریاران مازندران و اداره کل و واحدهای ثبتی در حال شکل گیری است و از مديريت جناب تويسركاني جهت ايجاد توسعه ثبت آني تقدير و درخواست طرح جايگزين بجاي اثر انگشت را مطرح كرد.

 

وي  از دفاتر بعنوان مولود اصل٤٤ نام برد كه علاوه بر كسب درآمد دولتي و ايجاد اشتغال و نظم عمومي، چندين نهاد آن را بازرسي مي كنند و در انتها براي مديركل استان آرزوي موفقيت كرد.

 

در ادامه موسوي گرمستاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران مازندران ضمن تبريك اين انتصاب گفت: فصل نويي در روابط ثبت و کانون در استان شروع خواهد شد و انشالله دوران شكوفايي ثبت و دفاتر اسناد رسمي مازندران در راه است كه باعث اعتلاي جايگاه هردو و سربلندي استان خواهد شد.

 

وي در ادامه به فعاليت كميته‌هاي مختلف در كانون استان اشاره كرد.

 

در ادامه اين جلسه، صادقي معاون امور اسناد استان مازندران به تعامل دفاتر استان با اداره كل ثبت اسناد و املاك استان اشاره و از آنان قدرداني كرد.

 

او به آمار بالای اسناد تنظيمي و تعداد محدود پرونده‌هاي تخلف در استان اشاره و اعلام کرد: این تعداد تخلفات در قیاس با حجم بالای اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی بسيار اندك است.

 

معاون اسناد اداره کل ثبت مازندران ضمن تاكيد بر آسيب شناسي تخلفات، معضلات و شكايات، تعداد انگشت شمار پرونده ها را با توجه حجم عظیم اسناد تنظیمی نشان دهنده خوشنامي دفاتر استان دانست.

 

بعد از اتمام مراسم رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران و مدیرکل ثبت استان بهمراه اعضای هیات مدیره کانون، معاونین و کارکنان اداره کل با حضور در مزار شهداي استان و تقديم گل با آرمانهای شهدا تجديد ميثاق كردند.

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/10/09