کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 15 اسفند 1399

دیدار هیات مدیره کانون گلستان با رییس کل دادگستری استان

دیدار هیات مدیره کانون گلستان با رییس کل دادگستری استان

اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان گلستان با رییس کل دادگستری اين استان ديدار كردند.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، در این جلسه که با حضور تعدادی از معاونان رییس کل دادگستری انجام گرفت، معصومی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان گلستان ضمن قدرداني از تلاش‌هاي هاشمیان، رييس دادگستري استان، روز دفاتر اسنادرسمی را گرامي داشت.

 

معصومي پیشنهادات کانون را مطرح كرد و خواستار رسيدگي به پرونده های مرتبط با دفاتر اسنادرسمی در مراجع قضایی بصورت تخصصی تر و توسط قضاتی که به مسایل ثبتی اشراف بیشتری دارند شد.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان گلستان همچنين به وجود کمیته های حقوقی و وحدت رویه اشاره كرد و ادامه داد: درصورت وجود سوال واستعلام درمورد مسایل تخصصی مرتبط بادفاتراسنادرسمی ازسوی دادگاههای تالی، كانون استان پاسخگو خواهد بود.

 

وي با اشاره به ماده13 قانون دفاتر گفت: سردفتران تا صدور حکم قطعی، تعلیق می‌شوند و صرف صدورکیفرخواست برای سردفتران نوعی مجازات است، كه در اين راستا ‌خواستار دقت بيشتر قضات در صدور احكام هستيم.

 

معصومي همچنين خواستار افزايش مدت ماموریت قضات دادگستری در دادگاههای بدوی انتظامی سردفتران و دفتریاران استان شد.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران گلستان با بيان اينكه درصورت وجود تعارض بین نظرات قضات با سردفتران، برگزاری جلسات مشترک علمی وهم اندیشی درحوزه دفاتراسنادرسمی مناسب خواهد بود ادامه داد: برگزاری همایش های علمی وجلسات مشترک فیمابین مجموعه دادگستری و جامعه ی دفاتراسناد رسمی باحضوراساتید واهل فن درجهت خدمات رسانی بهتروصحیح تر به مردم راهگشا خواهد بود.

 

در ادامه اين جلسه هاشمیان، رييس دادگستري استان گلستان ضمن تبریک روز دفاتر اسنادرسمی اظهار داشت:  همکاران دفاتر اسنادرسمی افرادی متخصص و مطلع در حوزه ثبت و سند رسمی هستند و باید با برگزاری جلسات و همایش همیشه به‌روز باشند.

 

وي با تاكيد بر اينكه اهمیت سندرسمی بايد در جامعه، تشریح و آموزش عمومی تبیین شود، گفت: آموزش بین همکاران دفاتراستان به‌جهت تبادل نظر در راستای بخشنامه ها و قوانین مرتبط با حوزه دفاتر و آموزش عمومی در رسانه ها بايد مدنظر قرار گيرد.

 

هاشميان به اهمیت کتابت وشهادت باعنایت به تاکید کلام خداوند در بزرگترین سوره قرآن اشاره كرد و از تعامل بیشتر کانون استان با دستگاه قضائی استقبال کرد.

 

رييس دادگستري استان گلستان در پايان با اشاره به تلاش براي ايجاد کارگروه‌های مشترک در امر ترویج فرهنگ عمومی در رسانه گفت: دستگاه قضایی استان برای جلب اعتماد عمومی در حوزه دفاتر اسناد رسمی کمک وپشتیبانی لازم را اعمال خواهد كرد تا قراردادها و معاملات مردم در دفاتراسنادرسمی ثبت وضبط  شود که اين امر موجب کاهش حجم  پرونده ها در محاکم و شعبات دادگاها می‌شود.

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/10/10