کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: 844 هزار و 939 فقره سند مالکیت جدید تک برگ در سیستم کاداستر صادر شده است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: 844 هزار و 939 فقره سند مالکیت جدید تک برگ در سیستم کاداستر صادر شده است

844 هزار و 939 فقره سند مالکیت جدید تک برگ در سیستم کاداستر از شهریور ماه سال 89 تاکنون در کشور صادر شده است.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفترن و دفترياران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این مطلب گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک درصدد است تا با فراخوان تعویض اسناد مالکیت قدیم و صدور اسناد تک برگی این فعالیت را تکمیل نماید.

 

دکتر تویسرکانی افزود: با توجه به اینکه بانک جامع املاک شهری بر اساس سیستم کاداستر در واحدهای ثبتی مورد  بهره برداری قرار گرفته لذا از  شهریور ماه سال 1389 صدور سندهای مالکیت جدید یعنی اسناد مالکیت تک برگی با اتکا به نقشه های کاداستری در کشور اجرایی گردیده و تا کنون بالغ بر 844هزار و 939 فقره سند مالکیت تک برگ صادر شده است.

 

معاون رئیس قوه قضائیه افزود:جمع کل اسناد مالکیت صادره در پنج ماهه اول امسال 649 هزار و 594 فقره بوده که از این تعداد 439 هزار و 230 فقره آن مربوط به اسناد مالکیتی تک برگی است و68 درصد از کل اسناد مالکیت صادره در پنج ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را صدور سند تک برگ به خود اختصاص داده است.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: استان تهران با تعداد 91 هزار و 670 فقره و استان اصفهان با 37 هزار و 68 فقره صدور سند تک برگ نزدیک به 29 درصد از کل اسناد مالکیت تک برگ صادره را به خود اختصاص داده اند.

 

دکتر تویسرکانی افزود: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از استان های کشور می توان نتیجه گرفت که در مردادماه سالجاری در 22 استان از استان های کشور (71 درصد از استان ها) بیش از 75 درصد از اسناد مالکیت صادره به صورت تک برگ بوده و در تمامی استان های کشور بیش از نیمی از اسناد به صورت تک برگ صادر شده است.

 

وی همچنین بیان داشت: بر اساس بررسی های بعمل آمده هفت استان: اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان موفق شده اند در سه ماه متوالی خرداد، تیر و مرداد ماه سالجاری بیش از 90 درصد از اسناد مالکیت صادره خود را به صورت تک برگ صادر نمایند.

دکتر تویسرکانی در پایان گفت:از ویژگیهای اسناد مالکیت جدید تک برگ آنست که علاوه بر آدرس استاندارد و کد پستی محل ، با اتکا به اطلاعات کاداستری  مختصات جغرافیایی و نقشه ملک در سند منعکس می گردد.

 انتهاي پيام