کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

جایگاه ویژه نشریات و غرفه های تخصصی در نمایشگاه مطبوعات

جایگاه ویژه نشریات و غرفه های تخصصی در نمایشگاه مطبوعات

كانون سردفتران و دفترياران،امسال با حضور در جمع نشريات تخصصي، تنها نماينده بخش حقوقي در نمايشگاه هجدهم مطبوعات و خبرگزاري ها به شمار مي رود كه با برگزاري نشست ها و دعوت از متخصصان و حقوقدانان بدنبال احياي علمي دانسته هاي مخاطبان خود است.

 

پاييز هر سال برپايي نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها بهانه اي است تا اهل قلم گرد هم جمع شده و در كنار آشنايي با فعاليت هاي يكديگر، ميزبان مردم و مسوولان باشند تا با تبادل اطلاعات و ارايه نظرات، نقشي موثر در پيشبرد فضاي رسانه اي جامعه ايفا كنند.

 

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از سرویس فرهنگی خبرگزاری ایرنا، برپايي نمايشگاه مطبوعات همچنين فرصتي را براي نشريات با موضوعات مختلف فراهم كرده تا در كنار يكديگر و در قالب يك مجموعه، چالش هاي عرصه رسانه و تخصص هاي خود را مورد ارزيابي قرار دهند.

 

مشاهده حضور گروه هايي از اقشار گوناگون در پاتوق هاي مطبوعاتي و مطالعه نشريات و روزنامه ها موجب شده تا پويايي خاصي در نمايشگاه هجدهم مطبوعات و خبرگزاري ها جلوه گري كند.

 

از بخش هاي مورد استقبال مردم مي توان به غرفه شهداي عرصه خبر اشاره كرد كه در كنار ساير غرفه ها، فضايي معنوي را براي بازديدكنندگان بوجود آورده است.نشريات تخصصي نيز در اين ميان با برگزاري نشست هاي تخصصي در تلاش براي جذب مخاطب بيشتر هستند.

 

گرچه برخي نشريات با اهداي رايگان مجلات و نشريات و يا هداياي ديگر به مراجعه كنندگان، برگزاري مسابقه، قرعه كشي سفر به مشهد مقدس و دعوت از هنرمندان و اشخاص سرشناس در غرفه هاي خود بدنبال جلب بيشتر مخاطبان هستند، اما نمي توان از جايگاه و جذابيت نشست هاي تخصصي كه در غرفه هايي همچون سراي روزنامه نگاران ايران كه با موضوعات مختلف برگزار مي شود و يا نشست هاي تخصصي حقوقي ثبتي در غرفه كانون سردفتران و دفتر ياران به سادگي گذشت.

 

كانون سردفتران و دفترياران همچون سال هاي گذشته با حضور در جمع نشريات تخصصي، تنها نماينده بخش حقوقي در نمايشگاه هجدهم مطبوعات و خبرگزاري ها به شمار مي رود كه با برگزاري نشست ها و دعوت از متخصصان و حقوقدانان بدنبال احياي علمي دانسته هاي مخاطبان خود است.

 

غرفه كانون سردفتران و دفترياران با برگزاري شش نشست تخصصي در زمينه حقوق ثبت و دفاتر اسناد رسمي در هجدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها يكي از پر كارترين غرفه ها در جمع نشريات تخصصي به شمار مي رود.

 

حوزه اختيارات و صلاحيت دادگاه هاي انتظامي سردفتران و دفترياران، سرانجام املاك فاقد سند رسمي، ماليات املاك و ماليات برارزش افزوده، از جمله موضوعات نشست ها و ميزگردهاي برگزار شده در اين غرفه است.

 

در غرفه كانون سردفتران و دفتر ياران همچنين موضوع هاي ديگري از قبيل 'الكترونيكي شدن اسناد رسمي'، 'سندرسمي، سند عادي؛ كدام حاكم خواهد شد' و 'چشم انداز تغيير و اصلاح قوانين دفاتر اسناد رسمي' در قالب نشست بررسي و به چالش كشيده مي شود.

 

به نظر مي رسد رويكرد تخصصي در عرصه مطبوعات مي تواند صاحبان قلم را به سر منزل مقصود نزديك كند تا از اين رهگذر بيش از پيش به سمت تعالي حرفه روزنامه نگاري و مطبوعات سوق يابند.

 

ذكر اين نكته ضروريست كه از برپايي نخستين جشنواره مطبوعات در آخرين سال برنامه اول توسعه و در سال 1372 تا كنون، شاهد روند روبه رشد و ارتقاي كيفي اين رويداد عظيم فرهنگي بوده ايم اما به نظر مي رسد كه با نگاه حرفه اي و برگزاري نشست هاي تخصصي بتوان به هر چه پر بار تر كردن جايگاه آن كمك كرد.

 

انتهای پیام