کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

مدیرکل اسناد و املاک استان تهران : ‌٩٠ درصد اسناد به صورت تک‌برگی صادر می‌شود

مدیرکل اسناد و املاک استان تهران : ‌٩٠ درصد اسناد به صورت تک‌برگی صادر می‌شود

مديركل اسناد و املاك استان تهران تصريح كرد: صدور سند مالكيت تك ‌برگي يكي از نكات مثبت نظام ثبتي است و در حال حاضر 90 درصد از اسناد به صورت رايانه‌اي و تك‌برگي صادر مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از از خبرگزاري ايسنا،‌ سيدصادق سعادتيان با حضور در غرفه ايسنا در هجدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران، اظهار كرد: قانون صدور سند مالكيت به املاك قولنامه‌اي توسط نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده است و به محض اينكه آيين‌نامه اجرايي آن توسط دولت به دست ما برسد، در اجراي آن تعللي نخواهيم كرد، زيرا بسترها براي اجراي آن فراهم است.

 

وي درخصوص اجراي اصل 44 بيان كرد: با توجه به اين اصل تمام دستگاه‌ها مكلف هستند كه بخشي از امورات‌شان را كه قابل واگذاري است به بخش خصوصي واگذار كنند و علي‌رغم اينكه سازمان ثبت اسناد و املاك يك دستگاه حكومتي است، توانسته بخش مربوط به نقشه‌برداري را به نظام مهندسي واگذار كند و به علت اينكه ما در اين زمينه با محدوديت منابع روبرو هستيم و اين بخش نيز قابل واگذاري بود آن را به سازمان نظام مهندسي واگذار كرديم.

 

مديركل سازمان ثبت اسناد و املاك استان تهران ادامه داد: اين واگذاري به صورت پايلوت در 16 اداره استان تهران از 5 شهريور ماه سال جاري به مرحله اجرا درآمده است و تاكنون نتايج خوبي به دست آمده است، بدين معني كه ما مي‌توانيم از توان سازمان نظام مهندسي استفاده كنيم.

 

سيدصادق سعادتيان عنوان كرد: يكي از نكات مثبت نظام ثبتي در حال حاضر صدور سند مالكيت تك‌برگي است كه بستر الكترونيكي اسناد مالكيت تك‌برگي فراهم شده است و طبق سياست، سازمان ثبت اسناد و املاك استان تهران در حال حاضر بالاي 90 درصد از اسنادهاي‌مان به صورت رايانه‌اي و تك‌برگي صادر مي‌شوند كه اين خود تحول عظيمي در سيستم ثبتي است.

 

وي در پايان هجدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها را خوب ارزيابي كرد و گفت: مطبوعات چشم چراغ جامعه ما هستند و نظام جمهوري اسلامي ايران براي مطبوعات ارزش فراواني قائل است.

انتهاي پيام