کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 18 ارديبهشت 1400

دیدار رئیس کانون وکلا با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران

دیدار رئیس کانون وکلا با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران

جلیل مالکی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با علی خندانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران دیدار و گفتگو کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، دکتر جليل مالکی در این دیدار ایام عزاداری سید و سالار شهیدان را تسلیت و تعزیت گفت و هفته دولت را به همه زحمتکشان در دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک و از فعالیت‌های ایشان قدردانی کرد.

 

وی ادامه داد: کانون وکلا و سردفتران، پزشکان، و مهندسان کارشناسان نهادهایی هستند نقطه قوت نظام و کشور هستند زیرا از درون مردم برخاسته‌اند و بخش عمده‌ای از خدمات عمومی را بدون هرگونه تحمیل هزینه به دولت بر عهده دارند.

 

مالکی با اشاره به اینکه ما همیشه مدافع حقوق مردم و کشور در مقابل مراجع قضایی خارجی بوده‌ایم اظهار داشت: متاسفانه برخی از تصمیمات غیرکارشناسانه و عجولانه در زیرمجموعه‌های قوای سه گانه و بدون اطلاع ما چنان هرج و مرجی را در نظام حقوقی کشور به وجود می‌آورد که تا سال‌ها آثار آن باقی خواهد ماند و دود آن به چشم کشور و نظام می‌رود.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران نیز در این دیدار ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری محرم و صفر و همچنین گرامیداشت هفته دولت انتخاب دکتر مالکی را به عنوان رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز تبریک گفت.

 

خندانی اظهار داشت: کانون وکلا و کانون سردفتران در شرح وظایف و اختیارات قانونی مربوطه شباهت زیادی به یکدیگر دارند و باید مشکلات پیش رو را برطرف نمایند.

 

وی افزود: باید کارگروهی متشکل از نمایندگان کانون وکلا و کانون سردفتران و دفتریاران در اسرع وقت پیگیر موضوعات و مشکلات این دو نهاد در قوای سه‌گانه باشند.

 

همچنین در این دیدار محمد عظیمیان، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و محمود واحدی وکیل کانون سردفتران و دفتریاران حضور داشتند و نقطه نظرات خود را درخصوص موضوعات و دغدغه‌های هر دو کانون بیان کردند.

 

در پایان این جلسه رئیس کانون سردفتران و رئیس کانون وکلا توافق کردند جلسات فی‌مابین هر دو کانون به طور منظم برقرار شود.

 

تاریخ ارسال خبر: 
99/06/04