کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 15 اسفند 1399

عضو هیات مدیره کانون از "الکترونیکی شدن دفتر درآمد" و "وصول آنلاین عوارض نوسازی املاک" در دفاتر اسناد رسمی در آینده ای نزدیک خبر داد

عضو هیات مدیره کانون از "الکترونیکی شدن دفتر درآمد" و "وصول آنلاین عوارض نوسازی املاک" در دفاتر اسناد رسمی در آینده ای نزدیک خبر داد

 علیرضا سلیمی نائینی از "الکترونیکی شدن دفتر درآمد " و "وصول آنلاین عوارض نوسازی املاک" در دفاتر اسناد رسمی در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی، علیرضا سلیمی با اشاره به الکترونیکی شدن دفتر درآمد در دفاتر اسناد رسمی، گفت: یکی از تکالیف مصرح، نگارش دفتر درآمد است که طی جلسات متعددی که با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد و با تلاش مجموعه فنی سازمان ثبت، دفتر درآمد در سامانه ثبت الکترونیک اسناد، بارگذاری شده که گام دیگری در الکترونیکی شدن فرآیندها در دفاتر اسناد رسمی محسوب می شود.

 

خزانه دار کانون سردفتران و دفتریاران پرداخت ۱۰٪ کانون سردفتران و دفتریاران به صورت برخط که اخیرا به صورت کشوری عملیاتی شد را پیش نیاز الکترونیکی شدن دفتر درآمد دانست و تاکید کرد: همکاران تا ابلاغ سازمان ثبت همچنان نسبت به تکمیل دفتر درآمد به شیوه قبل اهتمام ورزند.

 

عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه به بیان ارایه خدمتی جدید به صورت برخط در دفاتر اسناد رسمی در آینده ای نزدیک اشاره و اظهار داشت: جلساتی با حضور نمایندگان شهرداری تهران در حال برگزاری در سازمان ثبت است که با تعریف و تغییر برخی فرآیندها، "مفاصا حساب عوارض نوسازی املاک" مانند گواهی نقل و انتقال دارایی از طریق سامانه و به صورت برخط از شهرداری تهران برای دفاتر اسناد رسمی قابل وصول دریافت بود.

 

سلیمی نائینی با تشکر از مجموعه فناوری سازمان در تسریع اجرای اقدامات اخیر افزود: امروز فناوری و اطلاعات کانون سردفتران و دفتریاران در آستانه تحولی بی نظیر قرار دارد  و بی تردید اثرات این تحول، در کوتاه مدت نمایان خواهد شد.

 

وی با اشاره به برون سپاری برخی اختیارات و وظایف سازمان ثبت به دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد: امروز دفاتر اسناد رسمی آمادگی کامل در ارایه شایسته امور برون سپاری شده دارند و به موازات فناوری و اطلاعات کانون خود را برای شرایط جدید پیش رو آماده می کند.

تاریخ ارسال خبر: 
99/08/21