کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

تقدیر از سردفتران مشارکت کننده در طرح مشاوره رایگان و صلواتی

تقدیر از سردفتران مشارکت کننده در طرح مشاوره رایگان و صلواتی

 مراسم تقدیر از سردفترانی که در هفته بسیج اقدام به ارایه مشاوره رایگان صلواتی کرده بودند، روز گذشته با حضور مسئول سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، دکتر فتاح فتاحی، مسئول سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ گفت: رسالت ذاتی بسیج حقوقدانان کمک به تربیت نیروی حقوقی طراز انقلاب اسلامی و ورود به عرصه تولید حقوقی، قوانین و علم اسلامی است.

 

فتاحی اظهار داشت: به مناسبت هفته بسیج طرحی تحت عنوان "هر دفتر یک پایگاه بسیج" را در مجموعه دفاتر اسناد رسمي آغاز كرديم. ما دفاتر شما را پایگاه بسیج می دانیم و انشاالله این خدمات در دفاتر برکتی باشد برای سفر به آخرت همه ما.

 

وی با قدردانی از سردفترانی که در هفته بسیج مشاوره صلواتی و رایگان به عموم مردم ارایه داشته‌اند گفت: جا دارد از شهید فخری زاده یادی کنیم و اگر برکت این عزیزان در کشور نباشد همه ما به سمت نابودی خواهیم رفت. این عزیزان هستند که ما را راهبری می کنند.

 

همچنین در این جلسه علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: ما معتقدیم بسیج در همه عرصه های زندگی باید فعال باشد و روز به روز بهتر جلوه پیدا می کند. هر چند که انتظار مجموعه نظام و سازمان بسیج حقوقدانان کشور از بسیج کانون فراتر از شرایط فعلی است. امیدواریم با تلاش دوستان به اهداف نهایی برسیم.

 

وی با تشکر از سردفترانی که در طرح مشاوره رایگان صلواتی به مردم پیش قدم شدند، از تلاش و همت آنان قدردانی کرد و گفت: متاسفانه هفته بسیج مقارن با تعطیلات گسترده به دلیل شیوع بیماری کرونا و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا شد و دفاتر اسناد رسمی در  این ایام به صورت زوج و فرد فعال بودند و ارائه مشاوره به صورت گسترده، آنچنان که مورد انتظار بود محقق نشد. اگر این شرایط حاکم نبود مطمئنا استقبال مردم از این طرح چشمگیر بود.

 

خندانی در ادامه با موفقیت آمیز خواندن این طرح با همه مشکلات موجود، اظهار داشت: سردفتران در طول روز مشاوره رایگان فراوانی به عموم مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند و این امر برای دفاتر اسناد رسمی مورد جدیدی نیست اما نیت بر این بود که این خدمت در هفته بسیج بیش از گذشته انجام شود.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران به اعتماد دیرینه مردم در دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و افزود: این اعتماد مردم به سردفتران نتیجه سالها درست عمل کردن دفاتر اسناد رسمی و سردفتران در سال‌های گذشته است و ما نیز باید امانت‌دار اعتماد مردم باشیم.

 

فرقانی مسئول بسیج کانون سردفتران و دفتریاران در این جلسه با بیان اینکه سه ضلع حاکمیت، مردم و سردفتران را داریم گفت: اگر این سه، یکدیگر را دریابند بسیاری از مسائل حقوقی جامعه ما برطرف می‌شود. اولین که حاکمیت به اهمیت و جایگاه سران دفاتر اسناد رسمی در پیشگیری بسیاری از پرونده ها که در قوه قضائیه تشکیل می شود پی ببرد و جایگاه سند رسمی را به درستی بشناسد. دوم اینکه آگاهی مردم بسیار مهم است و مردم می دانند که سردفتران همواره قبل از تنظیم سند به مراجعین مشاوره می‌دهند و سوم اینکه سردفتران همیشه حاضر در صحنه و آماده ارایه خدمات هستند از جمله اینکه سالهاست به صورت رایگان مشاوره می دهند و این مهم جزئی از کار دفاتر اسناد رسمی است.

 

تاریخ ارسال خبر: 
99/09/25