کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

نقل و انتقال خودرو تاکسی در شیراز فقط باید از طریق دفاتر رسمی انجام شود

نقل و انتقال خودرو تاکسی در شیراز فقط باید از طریق دفاتر رسمی انجام شود

مدیرعامل تاکسیرانی شیراز درخصوص خرید تاکسی توسط برخی از اشخاص، گفت: هرگونه معامله تاکسی در غیر از دفاتر اسنادرسمی و بدون اطلاع سازمان تاکسیرانی شیراز ممنوع است و جرم محسوب می شود.

به گزارش پايگاه خبري كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري مهر، با اعلام رسمی زمان اجرایی شدن محدوده ترافیکی در شیراز برخی از افراد به فکر خرید خودرو تاکسی افتادند که با استفاده از این خودرو بتوانند جدا از داشتن سهمیه های تاکسی، کارت عبوری برای تردد در این محدوده 800 هکتاری داشته باشند.

 

این نقل و انتقالات که خارج از مراکز رسمی و به قولی قولنامه های زیر درختی بود باعث شد که قیمت خودرو تاکسی در شیراز افزایش حدود یک میلیون تومانی داشته باشد و به قول رانندگان تاکسی خریداران این خودرو به عواقب آن نیز توجه ای نداشتند.

 

خبرگزاری مهر در این خصوص گزارشی را منتشر کرد که در  آن رانندگان تاکسی نسبت به پدیده خریداران تاکسی برای استفاده از ویژگیهای آن تاکید کرده بودند.

مدیر عامل تاکسیرانی شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خرید تاکسی توسط برخی از اشخاص،گفت: هرگونه معامله تاکسی در غیر از دفاتر اسناد رسمی و بدون اطلاع سازمان تاکسیرانی شیراز ممنوع و جرم محسوب می شود.

 

منصور مفتاحی، مدیر عامل تاکسیرانی شیراز تاکید کرد: نقل و انتقال تاکسی باید با اطلاع سازمان تاکسیرانی انجام شود و با هرگونه استفاده غیر از حمل و نقل مسافران توسط خودرو تاکسی به شدت برخورد خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیمه افراد خریدار تاکسی در شیراز بررسی خواهد شد، افزود: از این پس افرادی که برای خرید خودرو تاکسی اقدام می کنند باید وضعیت بیمه ای مشخص داشته باشند و این کار توسط سازمان تاکسیرانی انجام می شود تا چنانچه فرد خریدار دارای سابقه بیمه از ارگان و یا سازمانی باشد مشخص شود.

 

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شیراز تصریح کرد: از مهمترین شرایط ارایه خودرو تاکسی به خریداران تک شغله بودن آنان است که در این میان دارندگان تاکسی نباید رانندگی را به عنوان شغل دوم خود قرار داده باشند.

انتهاي پيام