کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

دیدار رییس کانون سردفتران و دفتریاران با دبیر اجرایی دولت الکترونیک

دیدار رییس کانون سردفتران و دفتریاران با دبیر اجرایی دولت الکترونیک

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با مهندس باقری اصل، دبیر اجرایی دولت الکترونیک دیدار کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، مهندس باقری اصل، دبیر اجرایی دولت الکترونیک ضمن تشکر و استقبال از برنامه های تحولی حوزه فناوری در کانون سردفتران و دفتریاران، از طراحی و ساخت سامانه احراز هویت الکترونیک در کانون قدردانی کرد.

 

وی گفت: تحولات حوزه فناوری در کانون به ساختار دفاتر اسناد رسمی و پراکندگی آن جایگاه خاصی در دولت الکترونیک و اجرای طرح های ملی این حوزه خواهد داد.

 

باقری اصل از از رییس کانون سردفتران و دفتریاران بابت توجه ویژه به حوزه فناوری کانون قدردانی و آمادگی کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک در استفاده از ظرفیتهای حوزه فناوری در دولت الکترونیک را اعلام کرد.

 

وی بر لزوم ترسیم نقشه همکاریهای سازمان فناوری اطلاعات کشور و دبیرخانه دولت الکترونیک با کانون سردفتران و دفتریاران تاکید کرد.

 

 باقری اصل، با بیان اینکه با ارسال اسناد تنظیمی دفاتر اسناد رسمی به کارتابل شهروندی، گام بلندی در کشور برداشته خواهد شد، گفت:تحولات فناوری کانون، آینده ای روشن برای کانون و دفاتر اسناد رسمی را ترسیم کرده است.

 

نصرالله جهانگرد، نماینده ویژه رییس جمهور در امور فناوری و اطلاعات که در این جلسه حضور داشت، با بیان اینکه تاخیر در نوسازی کانون در حوزه فناوری، ضررهای غیرقابل جبرانی را در پی داشته است، گفت: اگر امروز مانند گذشته به تحول و توسعه حوزه فناوری کانون توجه نمی شد، با توجه به شرایط پیش روی کشور در حوزه فناوری، در آینده نزدیک دفاتر اسناد رسمی با چالش جدی مواجه می شدند و علاوه بر عقب افتادن از رقابتهای ارایه خدمات الکترونیک، اعتبار خود را از دست می دادند.

 

وی با اشاره به اینکه با اجرای تحولات فناوری در کانون و دفاتر اسناد رسمی به نقطه مرکزی احراز هویت دیجیتال در کشور تبدیل می شوند، اظهار داشت: با اتمام طرح توسعه فناوری کانون، دفاتر اسناد رسمی در دولت الکترونیک جایگاه ویژه ای برای خود ایجاد می کنند و از نظر مسوولان و مجریان دولت الکترونیک، کانون و دفاتر اسناد رسمی، بازوان قدرتمند، ثابت و قابل اتکا در ارایه خدمات الکترونیک خواهند داشت.

 

نماینده ویژه رییس جمهور در امور فناوری و اطلاعات، خاطرنشان کرد: دفاتر اسناد رسمی به واسطه جایگاه قانونی و توانمندی ایجاد شده در حوزه فناوری، سبب اتصال روابط اداری، حقوقی و قضایی افراد می شوند.

 

جهانگرد، افزود: پایه، اساس و مبنای معاملات و مبادلات در کشور، احراز هویت است و طراحی سامانه احراز هویت الکترونیک توسط کانون، فرصت بزرگی را در اختیار سازمانها و دستگاهها برای استفاده از این خدمت در دفاتر اسناد رسمی قرار داده است.

وی ارایه احراز هویت الکترونیک در دفاتر اسناد رسمی را علاوه بر ایجاد اعتبار بیشتر و درآمد جدید برای دفاتر اسناد رسمی، گام مهمی در توسعه ملی دانست.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارش کاملی از تحولات حوزه فناوری در کانون، از نگاه ویژه رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در برون سپاری وظایف سازمان ثبت به دفاتر اسناد رسمی قدردانی کرد.

علی خندانی با اعلام آمادگی کانون و دفاتر اسناد رسمی برای پذیرش هرگونه برون سپاری سازمان ثبت و قوه قضاییه، گفت: زیرساختهای حوزه فناوری که ظرف ماههای پیش رو به بهره برداری می رسد، کانون را برای ارایه هر گونه خدمت الکترونیک و اجرای هر طرح فناورانه آماده می کند.

 

وی همچنین به به اهمیت احراز هویت الکترویک در شرایط فعلی اشاره کرد و ادامه داد: سامانه احراز هویت الکترونیک کانون که اخیرا" طراحی آن پایان یافته و آماده بهره برداری است، بسیار کارآمد است و مشکلات بسیاری را برطرف خواهد کرد.

 

علیرضا سلیمی، عضو هیات مدیره و مدیر واحد فناوری اطلاعات کانون هم در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای کم نظیر دفاتر اسناد رسمی، گزارشی از تحولات اخیر حوزه فناوری کانون ارایه کرد و گفت: به زودی کانون به نقطه ای قدرتمند و توانمندی در ارایه خدمات الکترونیکی تبدیل می شود.

 

همچنین مهندس فراهانی، مدیر پروژه سامانه احراز هویت الکترونیک گزارشی در رابطه با خصوصیات فنی سامانه احراز هویت الکترونیک کانون سردفتران و دفتریاران را ارایه کرد.

 

سید فرید محمدی؛ رییس دفتر گواهی امضای الکترونیک کانون نیز به بیان نظرات خود در مسائل موضوع جلسه و سامانه احراز هویت و گواهی امضای الکترونیک پرداخت.

 

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
99/11/21