کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 03 مرداد 1400

خداییان: سند خودروها باید در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود

خداییان: سند خودروها باید در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: بر اساس ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی نقل و انتقال خودرو باید به موجب سند رسمی و در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از خبرگزاری تسنیم، ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت و املاک کشور به درباره رأی دیوان عدالت اداری در خصوص نقل و انتقال خودرو توضیحاتی ارائه داد.

وی در حاشیه سفر هیئت دستگاه قضائی به استان لرستان در این باره گفت: دیوان عدالت اداری یک رأی را صادر کرد که متأسفانه در فضای مجازی خیلی روی آن مانور داده شد که برای نقل و انتقال خودرو نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست.

خدائیان ادامه داد: رأیی که در دیوان عدالت اداری صادر شد هیچ تأثیری بر سند مالکیت خودرو ندارد. بر اساس ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی نقل و انتقال خودرو باید به موجب سند رسمی و در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: وظیفه‌ای که نیروی انتظامی بر عهده دارد این است که قبل از صدور سند مالکیت نسبت به تعویض پلاک خودرو و احراز اصالت آن اقدام کند و این رأی هیچ ربطی به سند مالکیت خودرو ندارد و مربوط به وکالت در نقل و انتقال خودرو بود که برخی تصور کردند تغییری در صدور سند مالکیت خودرو ایجاد شده است.

تاریخ ارسال خبر: 
99/01/14